«На оренду квартири все одно не вистачає»: як живуть українські біженці у Польщі
Нині в осередках, які організував очільник Вармінсько-Мазурського воєводства у Польщі, перебуває близько 2,5 тис. українців, а в осередках, організованих органами місцевого самоврядування, — ще 1,2 тис. осіб. За словами біженців, вони не можуть собі дозволити стати незалежними. Дедалі частіше люди із західних областей повертаються в Україну.
«Вони сподіваються, що їхні діти будуть нормально ходити до школи, що вони зможуть нормально жити, бо там немає бойових дій», — пояснюють місцеві ЗМІ.
За словами помічниці воєводи Пауліни Куцінської, кількість біженців останнім часом стабільна, коливається близько +/- 3700 осіб.
«Люди, які перебувають у таких центрах, отримують повний пансіон, не платять ні за проживання, ні за комунальні послуги (електрика, газ, вода). У воєводському управлінні не ведуть статистику, скільки біженців повернулося в Україну і скільки стали самостійними, знімаючи власні квартири. Багато українок, які проживають в державних установах Ольштина, працюють,
Українки розповіли, що частину зароблених грошей пересилають родичам в Україну.
«У перерахунку на польські гроші моя мама має 700 злотих пенсії, а їжа в Україні зараз дорожча, ніж у Польщі. Я надсилаю їй гроші на рахунок, щоб вона могла купувати їжу, хоча б кілька сотень злотих щомісяця», — розповіла одеситка Анастасія.
2302Читайте також: «Отримати зможуть ті, хто раніше не мав грошової допомоги»: у Польщі біженцям з України дають по 500 злотих
Читайте нас у Facebook