Березовий дьоготь у саду та на городі: яка від нього користь і як правильно приготувати розчин
Берьозовий дьоготь є компонентон низки розчинів, які мають застосування на городі. Зокрема, для захисту низки овочів від колорадського жука.
Як пише канал «Дача. Сад та город», для захисту картоплі, баклажана, перцю і томатів від колорадського жука рослини обробляють розчином березового дьогтю (10 г) та води (10 літрів).
Для захисту часнику та цибулі від цибульної мухи столову ложку дьогтю та 30 грам господарського мила змішують з 10 літрами води. Цей же рецепт підходить і для захисту буряків від шкідників.
Від метелика-білянки, капустяної мухи капусту, редиску та ріпу проливають розчином з 1 ст. л. дьогтю та 10 літрів води. Поливається щойно висаджена розсада, а через 10 днів процедуру повторюють.
Малину (від довгоносика-квіткоїда, павутинного кліща) обробляють до появи бутонів, а чорну смородину (від кліщів, рябухи, борошнистої роси, іржі) — до початку цвітіння обприскують розчином води, дьогтю та мила.
Для захисту від яблуневого метелика, плодожерки дерева та грунт навколо обприскують розчином з 10 г дьогтю, 40 г мила та 10 літрів води.
Про те, яка «хімія» може бути корисною на дачній ділянці, читайте на нашому сайті.
Фото з відкритих джерел
311Читайте нас у Facebook