Вмикайте пральну машину, лише коли вона заповнена: прості способи зекономити на пранні
Наразі через необхідність економити електроенергію та воду, актуальним є питання, як мінімізувати споживання комунальних послуг. Скільки ресурсів потрібно пральній машині для виконання одного циклу прання і що можна зробити, щоб їх зменшити? Існує кілька порад, які стануть у пригоді, пише видання zielona.interia.
Споживання води пральною машиною залежить від об'єму барабана, обраної програми або індивідуальних заводських налаштувань приладу. Сучасна побутова техніка все частіше оснащується інноваційними системами, що дозволяють зменшити кількість комунальних послуг, які використовуються під час кожного циклу прання. З усім тим, під час замочування, полоскання або прання потрібно досить багато води. Скільки саме? Залежно від моделі, це може бути від 30 до 60 літрів.
Деякі пральні машини мають функції, що дозволяють зменшити споживання до мінімуму. Найсучасніші з них регулюють кількість води, необхідну для видалення бруду, відповідно до типу плями та типу тканини. Крім того, вони дозволяють регулювати витрату засобу відповідно до обсягу прання.
Питання енергоспоживання також залежить від конкретної моделі пральної машини та налаштувань програми прання. Чим більший об'єм барабана і складніша програма, тим більше електроенергії потрібно для виконання циклу. В цілому для завершення одного прання потрібно щонайменше 0,5 кВт-год електроенергії. В енергомісткий приладах ця цифра іноді зростає до 2 кВт-год.
Існує щонайменше кілька способів зменшити споживання води та електроенергії. Важливо, що користь від цього відчує не лише планета, а й ваш гаманець. Відмова від попереднього прання дозволяє заощадити 6 літрів води за один цикл прання.
Фінансової економії можна досягти також шляхом заміни застарілої пральної машини на сучасну з програмою EKO, яка економно витрачає воду. При її виборі також варто звертати увагу на енергоефективність. Найкраще обирати техніку з якомога вищим класом енергоспоживання.
Вмикати пральну машину слід лише тоді, коли вона заповнена, що також важливо з погляду раціонального використання ресурсів. Пам'ятайте однак, що перевантаження приладу може призвести до швидшого зносу компонентів і скорочення терміну його служби. Найкраще дотримуватися рекомендацій виробника в цьому питанні.
Раніше експерти пояснювали, чому ні в якому разі не можна прати разом постільну білизну та кухонні рушники.
312Читайте також: Достатньо двох столових ложок: як сіль допоможе гарно випрати одяг та білизну
Читайте нас у Facebook