Зробіть так, бо залишитеся без кабачків і огірків! Як боротися з небезпечним захворюванням на грядці (відео)
Хвороба під назвою «вірусна мозаїка» вражає огірки, кабачки, буряки та деякі інші городні культури, і з нею дуже важко боротися.
Про це розповідають автори youtube-каналу «Корисне ТВ».
Виявити, що рослини захворіли вірусною мозаїкою, дуже просто: потрібно порівняти старі рослини і їх молодий приріст, і якщо помітно, що листя на молодому прирості скручується світлішає, невелике за розмірами і практично зовсім не розвивається, це перша ознака захворювання.
Друга — те, що при огляді внутрішньої сторони ви бачите, що шкідників немає (а на перший погляд було схоже на ураження попелицею — саме тому, що попелиця висмоктує сік листя, від чого воно скручується світлішає). Але попелиці немає! В той же час плоди кабачка або огірка покриваються плямами, а сам кабачок деформується — саме це і вказує на те, що ваша рослина уражена цим вірусом.
Але як кабачки могли підхопити вірусне захворювання?
Причина — у спекотній погоді. Навіть у тіні температура досягала 37° С, а на сонці мабуть усі 50° С, і це якнайкраще стимулює ураження вірусом.
Передається він іще з насінням (його ви могли придбати вже ураженим), або ж через грунт під ураженою рослиною. Тому наступного року не варто висаджувати кабачки і огірки на «старому» місці. Або ж замініть там гґрунт на глибину, на яку проникає коренева система, тому що цей вірус у грунтові може зберігатися декілька років.
Також вірус може розповсюджувати попелиця, яка радо селиться на молодому прирості і п'є з нього сік. А оскільки попелицю розводять мурахи, то вони можуть перенесли хворобу на іншу рослину.
Аби цього не сталося, варто купувти насіння у перевірених виробників, і самим знезаражувати його перед посівом (наприклад, замочуючи в перекисі водню).
Якщо ж ви побачили ураження на вже дорослій рослині, її варто вирвати з корінням, при цьому не додаючи у компост. Адже так рослина перегніє і потім ми з компостом рознесемо цей вірус по своїх грядках.
Краще скласти хворі рослини в одне місце до повного висихання, після чого — спалити.
Також нагадаємо, як врятувати ваші кабачки від слимаків.
Фото — скрін відео
690Читайте нас у Facebook