Зеленський анонсував появу «Міністерства української єдності»: чим воно буде займатися
У зв'язку з тим, що росія не тільки атакує ракетами та дронами мирні українські міста і села, але й веде агресивну політику проти нашої держави усіма доступними їй засобами, в Україні буде створене міністерство української єдності, яке буде призване протидіяти російським впливам на українців, насамперед, за кордоном.
Про це президент Володимир Зеленський заявив під час виступу на нараді керівників закордонних дипломатичних установ у Дніпрі 20 серпня.
За словами очільника країни, сферою відповідальності нової інституції будуть мільйони українців у інших країнах, їхні зв’язки й відносини з Україною, захист спільних інтересів як нації.
Зеленський сказав, що слід модернізувати державні інституції так, щоб вони відповідали сучасному завданню єднання всіх українців навколо України, їхньому захисту, «зміцненню наших позицій у світі».
На думку президента, для цього Україна повинна посилити свою інституційну присутність у країнах-партнерах.
Як зазначив глава держави, що це буде зроблено двома шляхами. Один з них — створення «міністерства української єдності».
«Готуємо запуск нової інституції, яка забезпечить достатню силу глобальної української єдності. Мільйони наших людей в інших країнах, їхні зв’язки й відносини з Україною, захист наших спільних інтересів як нації — усе це буде сферою відповідальності нової інституції. Фактично це має бути міністерство української єдності та протидії російським впливам на українців. Передусім, за кордоном», — розповів Зеленський.
Він зауважив, що росія використовує шалений пропагандистський ресурс за кордоном, зокрема, скерований на українців.
Також президент сказав, що поки що не врегульовані багато аспектів духовної незалежності українського народу, а росія використовує власні церковні структури для агентурної роботи та сіяння розколів.
«Також бачимо, що освітні, культурні та інформаційні потреби українців в інших країнах вимагають більшої активності від нашої держави. І це принципово нове завдання для України — раніше ми ніколи не мали такої частини нашого народу за кордоном», — зазначив глава держави.
На його думку, одна лише система МЗС України з цим не впорається, адже «йдеться про мільйони українців».
«Буде неправильним і просто очікувати реалізації відповідних завдань від різних міністерств та відомств. Потрібна інституція, яка вестиме інші державні інституції до визначених цілей. Найближчим часом представимо всі деталі», — анонсував Зеленський.
Він назвав ще одним шляхом посилення інституційної присутності України у країнах-партнерах ухвалення рішення про відкриття нових консульств за кордоном, зокрема, в Польщі, Німеччині, Болгарії, Італії, Чехії, Словаччині, Франції.
Як повідомляли «ФАКТИ», нещодавно в українському уряді відбулися чергові призначення та звільнення. Так, з посади освітнього омбудсмена було звільнено Сергія Горбачова. А В’ячеслава Негоду призначено на посаду голови Тернопільської обласної державної адміністрації.
299Читайте нас у Facebook