Трамп намагатиметься виграти вибори за наш рахунок: аналітик про те, чому Україна опинилася в надскладній ситуації
Політичний експерт Вадим Денисенко, який раніше розповів, що стоїть за кадровими ротаціями у російському міноборони, поміркував про те, як кандидат у президенти США Дональд Трамп хоче виграти вибори за рахунок України.
«Ідеальний американський шторм
1. На жаль, все те, що зараз відбувається в США — це велика політтехнологія. Аналітики Трампа запропонували зробити передвиборчий ривок за наш рахунок. В штатах зараз іде боротьба за 8% тих, хто може змінити свою точку зору. І основна гра республіканців звелася до двох речей:
- перебити тему «Росія втручається в вибори на боці Трампа» (нагадую про скандал з розслідуванням фінансування правих блогерів через Russia today). Зараз головний наратив республіканців: демократи виписали Зеленського, щоб воювати проти Трампа на боці Каміли Гаріс.
- Все це відбувається на фоні ядерного загострення Путіна, який дуже вчасно виліз зі своїми ядерними погрозами. І тут маємо другий наратив Трампа: «при мені такого б не було і тільки я зупиню ядерну війну Путіна». Я далекий від того, щоб просувати конспірологічні теорію «Путін підігрує Трампу» або навпаки «Трамп підігрує Путіну». Але ми маємо співпадіння в часі двох посилів по два боки Атлантики. І це породжує дуже сильну позицію Трампа: виберіть мене і ядерної війни не буде. Ця теза буде однією з важливих тем останніх тижнів виборів. До цього варто додати ще одну тезу трампістів, яка зводиться до того, що при Демократах Ізраїль перестане існувати.
2. Україна опинилася в надскладній ситуації, коли не можна скотитися в підтримку однієї з партій при умові, що демократам складно зараз грати з Україною, а серед республіканців немає, бодай кістяка впливових гравців, які б готові були зараз просто нас чути. Вся ця історія буде мати колосальні наслідки в майбутньому. Навіть за умови перемоги Гаріс, ми матимемо справу з республіканським конгресом. Ситуація, за своїм напруженням, наближається до кольчужного скандалу і єдине, що можна тут порадити, так це два моменти:
- найстрашніше в політиці — це почати ображатися, не маючи козирі в рукаві. Так от, якщо ми станемо в позу ображеного — ми програли.
- Зараз Росія почне розігрувати внутрішньоукраїнську карту розколів, тим більше, що всі актори українського політикуму вже бʼють копитами.
Читайте також: «Робить брудні маленькі випади в мій бік»: що сказав Трамп про Зеленського та угоду з путіним
3. В іншій частині світу, Саудівська Аравія вирішила, де-факто, вийти з угоди ОПЕК+ і тепер робить ставку не на утриманні ціни, а на збереженні долі ринку (нагадаємо, що з першого місця в КНР їх потіснили росіяни). Не вдаючись в складні нафтові колізії треба розуміти два важливих аспекти:
- собівартість російської нафти приблизно 25−27 доларів, бюджет має проблему, коли ціна опускається до 42−44 доларів. Тому нинішнє падіння до 65−67 доларів не є крииичним для росіян. Поки нафта буде в районі 60, грошей у Путіна більш ніж достатньо.
- Вихід саудитів із угоди розвʼязує росіянам руки в Ірані та Ємені. І це стає загрозою для нас як безпосередньо (збільшення поставок зброї, повне переключення США на врегулювання близькосхідного конфлікту) так і опосередковано. Росія давно шукає Сирію-2, яка змусила б Захід сісти з нею за стіл переговорів. Я повторю тут тезу, яку говорю вже доволі давно: росіяни хочуть продавати не ситуацію в Україні, вони хочуть продати Заходу те, що вони можуть стати гарантом стримування КНДР, Ірану та ряду інших країн в різних точках світу від ескалацій. Це їхня базова гра.
Читайте також: Прихильник Трампа в американському Конгресі зажадав від Зеленського звільнити посла України в США: що сталося
Це і є елементи ідеального шторму, який вже розпочався. Стати гордо проти вітру — це майже 100% загинути. Особливо на фоні того, що ми почали активно жити внутрішньою політикою", — написав він.
Матеріали, розміщені у рубриці «Блоги», відображають власну думку автора та можуть не співпадати з позицією редакції.
1307Читайте нас у Facebook