В Україні створили Бюро економічної безпеки України, над законодавчою базою для якого парламент починав працювати ще в минулому році і затвердив у січні 2021 року, а в березні цього року документ підписав президент Володимир Зеленський.
«Бюро економічної безпеки створено», — написав на своїй сторінці у соцмережах прем'єр-міністр Денис Шмигаль, назвавши його «новою сторінкою у відносинах між державою та бізнесом».
За його словами, створення БЕБ є одним з фінальних кроків «на шляху ліквідації податкової міліції». Бюро має стати єдиним органом державної влади, відповідальним за боротьбу з економічними злочинами — до нього перейдуть повноваження і податкової міліції, і СБУ.
Діяльність нового правоохоронного органу, який займеться розслідуванням кримінальних порушень в економіці, координує Кабінет міністрів України.
Основними завданнями Бюро економічної безпеки України є:
- виявлення зон ризиків у сфері економіки шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних;
- оцінки ризиків і загроз економічній безпеці держави, напрацювання способів їхньої мінімізації та усунення;
- забезпечення економічної безпеки держави шляхом попередження, виявлення, припинення, розслідування кримінальних правопорушень, що посягають на функціонування економіки держави;
- збір та аналіз інформації про правопорушення, що впливають на економічну безпеку держави, і визначення способів запобігання їхньому виникненню у майбутньому;
- планування заходів у сфері протидії кримінальним злочином;
- виявлення і розслідування злочинів, пов'язаних з отриманням і використанням міжнародної технічної допомоги та ін.
Бюро наділене повноваженнями здійснювати оперативно-розшукову діяльність і попереднє розслідування у рамках передбаченої законом підслідності.
Директора БЕБ призначає Кабінет Міністрів України за поданням прем'єр-міністра за результатами відкритого конкурсу. Термін перебування на посаді — 5 років, але не більше двох термінів поспіль.
Кандидатуру директора відбирає конкурсна комісія. У неї входять по три особи від Ради національної безпеки і оборони, парламенту та уряду.
Раніше Денис Шмигаль заявляв, що адаптивний карантин в Україні слід продовжити до кінця серпня 2021 року .
Фото Дениса Шмигаль зі сторінці КМУ в соціальних мережах.
266Читайте нас у Facebook