Є рекорд: соліст балету відзначився неймовірним числом перемог в міжнародних конкурсах
В Одеському національному академічному театрі опери та балету відбулася незвичайна церемонія. Після балетного спектаклю «Дон Кіхот» виконавцю провідної партії Андрію Пісарєву урочисто вручили диплом Національного реєстру рекордів за перемогу в номінації «Найбільша кількість перемог артиста балету в міжнародних конкурсах».
Пісарєв — ведучий майстер сцени, соліст театру. Він володар 18 премій і нагород на міжнародних конкурсах. Вперше Андрій був відзначений в 14-річному віці, на міжнародному конкурсі артистів балету «Фуете» в Талліні. Правда, тоді зумів показати лише другий результат. Проте рік потому, в січні 2001-го на конкурсі «Юність балету» в Києві отримав вже першу премію.
В активі хореографа — перші місця на найпрестижніших міжнародних конкурсах: Youth American Grand Prix (США), Korean International Ballet Competition (Корея), Istanbul International Ballet Competition (Туреччина) та інших.
На питання, яке з досягнень найбільш пам'ятне, Андрій каже, що таких декілька, але все-таки більше за інших запам'ятався конкурс імені Рудольфа Нурієва в Будапешті, в березні 2008 року.
«Поїхав туди майже непідготовленим: за кілька днів до початку травмував ногу і просто не міг репетирувати, — розповідає рекордсмен. — Пам'ятаю, батьки (відомі артисти балету, народні артисти України Вадим Писарєв та Інна Дорофєєва — Авт.) відмовляли від поїздки, але я був налаштований і не відступив. Як приїхав, так і вийшов на сцену, так би мовити, на раніше „напрацьованому матеріалі“, оскільки травма давала про себе знати. Тим радіснішою стала перемога!»
Комітет Національного реєстру рекордів України впевнений, що нове досягнення буде сприяти популяризації класичного мистецтва і талановитих артистів.
Довідка «ФАКТІВ». Андрій Пісарєв народився в Донецьку, в 1986 році. Шестирічним почав танцювати і навчатися балету в місцевій Школі хореографічної майстерності, але в той час мистецтвом не перейнявся, на заняттях демонстративно лягав на підлогу і заявляв педагогу, що втомився. Замість того багато цікавився спортом: став займатися в секціях кунг-фу, гімнастики та плавання. Однак випадково подивившись виступ на сцені батька — Вадима Писарєва, Андрій повернувся в балет. У 2002-му закінчив з відзнакою вищезгадану школу, потім два роки підвищував рівень майстерності в Штутгарті (Німеччина) у відомого майстра П.Пестова. Наступні чотири роки працював в Донецькому академічному театрі опери та балету, потім був ведучим солістом Національного театру ім. Т.Г.Шевченка в Києві. З 2017-го — соліст балету Одеського національного театру.
1166Читайте нас у Facebook