Посол Нідерландів передав унікальні вишиванки до Музею Івана Гончара
20 травня, у День вишиванки, Посол Нідерландів в Україні Йеннес де Мол передав Національному центру народної культури «Музей Івана Гончара» унікальні вишиванки з мотивами україно-нідерландських відносин.
Орнаменти та кольори нідерландського острова Маркен, символічність підібраних елементів та типові українські техніки вишивки гармонійно поєднались у цілісну картину та співіснують на традиційному українському вбранні. Дві такі сорочки — чоловіча та жіноча — стали експонатами у колекції Музею Івана Гончара.
«Ми пишаємося тим, що ділимось з вами результатами цього натхненного проєкту міжкультурної співпраці, та сподіваємось, що він знайде особливе місце та значення у колекції музею. Я з радістю сам ношу українську вишиванку та впевнений, що традиційний український одяг може бути актуальним і в нинішньому часі. Щороку в День вишиванки я спостерігаю багато українців у вишитих сорочках і тішусь, що ваші традиції є живими», — підкреслив Йеннес де Мол.
Генеральний директор Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» Петро Гончар зазначив, що дуже почесно приймати такий дарунок.
«Наша спадщина вишитих сорочок надзвичайно багата. Немає двох однакових, бо вони проявляли індивідуальність і були засобом самовираження, але поруч з тим зберігали традицію. Сьогодні це розмаїття вишивки об'єднує українців, тримає зв'язок з попередніми поколіннями та дає можливість прокласти місток до нащадків. Приємно, що вишита сорочка може об'єднувати й бути мовою взаєморозуміння України з іншими країнами. Дуже дякуємо за дарунок!» — додав він.
Нагадаємо, щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День вишиванки. У цей день українці одягають етнічний одяг як символ нагадування про необхідність збереження народних традицій.
З давніх-давен вишиванка вважається оберегом, символом, що крізь час поєднує покоління, несе в собі позитивну енергетику. Вишиванка — це дзеркало унікальності української історії, адже кожен регіон України має свою власну вишивку. Сьогодні вишиванка — це не лише відображення минулого, а й традиції, що живуть і говорять голосом сучасності.
653Читайте нас у Facebook