- 08:13 Олімпійська чемпіонка Ярослава Магучих стала триразовою переможницею «Діамантової ліги»
- 13.09 22:25 Омлет на вершковому маслі: доповніть страву болгарським перцем, оливками та огірком
- 13.09 22:00 «Поверніть мені чоловіка»: Вікторія Бекхем вражена новим хобі Девіда
- 13.09 21:35 Як підібрати шарф до плаща: ці поради стилістів варто взяти до уваги
- 13.09 21:05 Чи призначають субсидію при наявності заборгованості по комуналці: нюанси пояснив адвокат
- 13.09 20:45 Забудьте про раковину, бо буде біда: куди виливати олію після смаження
- 13.09 20:25 Рулька, запечена з овочами: ситна та смачна вечеря
- 13.09 20:05 Мета — залякати: експерт про публічні вбивства росіянами наших військовополонених
- 13.09 20:04 Чемпіонат України з футболу, 6-й тур, 13--16 вересня: результати та відеоогляди матчів, турнірна таблиця
- 13.09 19:55 Рибам — «Верховна Жриця», Овнам — «Колісниця», а Стрільцям — «Туз Кубків»: Таро-прогноз на 14 вересня
- 13.09 19:47 «Інвалід другої групи» тиснув штангу вагою 100 кг від грудей: співробітники ТЦК провели рейд у спортзалах та здивувалися побаченому
- 13.09 19:42 Винні горілка та війна: у росії закінчуються чоловіки
Країна: Іспанія
Мануфактура: Lladro
Рік створення: 1998
Скульптор: Francisco Polope
Розмір: 31×14 cm
Лімітований випуск Із експозиції «Shvets Museum»
Вона народилася 26 травня 1951 року у Лос-Анджелесі. Першим її серйозним захопленням у юності став великий теніс.
Причому, ставлячись до будь-якого свого захоплення більш, ніж серйозно, Саллі Крістен Райд до 18 років входила до двадцятки кращих тенісисток США. Легендарна Біллі Джин Кінг, побачивши гру Саллі на одному з турнірів, з упевненістю сказала, що дівчину чекає блискуча спортивна кар'єра. І навіть потурбувалася про переведення Саллі Райд до відомої тенісної академії.
Але все вийшло інакше. Спортсменка, яка подавала такі надії, несподівано для всіх захоплюється фізикою, поступає у Стенфордський університет і після його закінчення отримує ступінь доктора наук у царині астрофізики.
Вона могла б стати видатним вченим. Їй пропонували професорські посади у кращих університетах Америки. А Саллі (і знову несподівано для всіх!) подає заявку на конкурс, оголошений НАСА. На газетне оголошення про набір претендентів на участь у космічній програмі відгукнулося понад 8 тисяч американців. Серед кількох десятків відібраних для подальшої підготовки виявилася і Саллі Райд.
18 червня 1983 вона вирушила у політ у складі екіпажу місії «Челленджер STS-7». Саллі Крістен Райд стала третьою в історії космонавтики жінкою (після Валентини Терешкової і Світлани Савицької) і першою американкою, яка побувала у космосі. Другий свій політ Саллі зробила у 1984 році, провівши у космічному просторі в цілому 343 години. Все на тому ж «Челленджері» вона мала вирушити у космос і в третій раз, але у 1986 році з ним сталася трагедія, яка забрала життя друзів Саллі, разом з якими вона проходила програму підготовки. Так вийшло, що у момент трагедії вона перебувала у пасажирському літаку і, показавши льотчикам значок НАСА, попросила в кабінеті пілотів послухати репортаж про вибух її «рідного» шаттла.
Саллі Райд більше у космос не літала. Але, до речі, її участь у роботі комісії, що вивчала причини трагедії з «челенджером», дуже допомогла встановити істину. Вона продовжувала працювати у НАСА, знаходячи при цьому час писати науково-популярні книги для дітей та відмовляючись від рекламних проектів, що обіцяли їй великі гонорари. Їй не подобалися червоні доріжки урочистих заходів та фотографії на обкладинках модних журналів.
Вона жила скромним життям, чим викликала часом подив у знайомих. Саллі не афішувати того, що протягом майже 30 років жила зі своєю дружиною Тем О'Шоннессі, хоча з 1982 року офіційно була одружена з астронавтом НАСА Стівеном Хоулі. Коли у червні 2012 року Саллі Райд померла від раку у своєму будинку в Сан-Дієго (штат Каліфорнія), президент США Барак Обама назвав її національною героїнею і найвищу цивільну нагороду Америки — президентську медаль Свободи — вручив Тем О'Шоннессі на церемонії у Білому домі…
Всім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра і щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш