- 19:12 Не Джонсон чи Сунак, але теж за Україну: консерватори у Британії обрали нового лідера
- 18:46 Козороги відчують значні зміни у стосунках, а у Левів з'явиться більше ясності: любовний гороскоп на листопад
- 18:05 «На фронті управлінський колапс»: нардепка Безугла знов критикує головкома
- 17:44 Скумбрія за сімейним рецептом: яскрава рибна вечеря від Тетяни Літвінової
- 17:31 Чемпіонат України з футболу, 12-й тур, 2—4 листопада: результати та відеоогляди матчів, турнірна таблиця
- 17:23 Північна Корея попросить ядерні технології у росії в обмін на війська — розвідка
- 16:50 Від системи «Шлях» відключили понад 200 перевізників, — Держприкордонслужба
- 16:12 Кремль точно чекає розплата: стало відомо, коли в Україні з’являться власні крилаті й балістичні ракети
- 15:59 Найсексуальніша хокеїстка світу приголомшила фанатів крихітним бікіні
- 15:44 Гарні лише на продаж: відома городниця розповіла, чому вирішала відмовитись від вирощування кольорових помідорів
- 15:22 Помітно змінився: що сталося з принцом Вільямом після того, як у Кейт Міддлтон діагностували рак
- 14:51 Вганяло в депресію: популярна співачка випустила мотивуючий трек
Мануфактура: Nymphenburg (копія Sevres)
Час створення: початок ХХ століття
Розмір: 28×22 cm
Із експозиції «Shvets Museum»
В родині Харменса ван Рейна Рембрандта, який народився рівно 415 років тому (15 липня 1606 року), було десять дітей. Майбутній знаменитий художник був наймолодшим. Оскільки його батькові, який володів, як і багато поколінь предків, невеликий млином, прогодувати таку ораву було досить складно, вирішено було віддати молодшого в учні до лейденського художника Якоба ван Сваненбурха.
Вже у 20 років учень перевершив свого вчителя. Про його картини все частіше почали говорити критики. Замовлень від вельможних персон ставало все більше і більше.
Рембрандту було всього 22 роки, коли він відкрив власну майстерню і почав набирати учнів. Він часто зображує на своїх картинах улюблену дружину Саскію ван Ейленбрюх. Найбільш відомою роботою, присвячену їй, є «Автопортрет з Саскією». Натхненний народженням сина Тітуса, Рембрандт створює один шедевр за іншим. «Святе сімейство», «Єврейська наречена», «Повернення блудного сина», «Нічний дозор»…
З «Нічним дозором» взагалі ціла історія трапилася. Замовникам робота не сподобалася і вони категорично відмовилися за неї платити. Та й називалася вона спочатку зовсім по-іншому — «Виступ стрілецької роти капітана Франса Баннінга Кока і лейтенанта Віллема ван Рейтенбюрга». Потім картина на довгий час була загублена. Знайдену у середині XIX століття роботу назвали «Нічний дозор», оскільки вона так потемніла від кіптяви і товстого шару лаку, що ніяких сумнівів в «нічному» задумі автора ні у кого навіть не виникало. І тільки у 1947 році реставраторам вдалося відновити первісний вигляд шедевра.
З картинами Рембрандта нерідко відбувалися події, що змушували весь світ говорити про них. Знамениту «Данаю», що зберігалася у петербурзькому Ермітажі, якийсь божевільний облив кислотою і знадобилося майже 20 років для того, щоб знову привести її у пристойний вигляд. А «Портрет Якоба де Гейна III», який чотири рази викрадали і чотири рази потім повертали, взагалі занесли до Книги рекордів Гіннесса як твір мистецтва, що найчастіше викрадали у світі. Голландські детективи навіть жартівливо придумали картині прізвисько «Рембрандт на винос» …
Після ранньої смерті коханої дружини Рембрандт якийсь час ще тримався, продовжуючи працювати над новими творами, навіть попри помітну втрату зору. А ось пережити смерть улюбленого сина, який пішов з життя у 27 років, великий художник вже не зміг.
Помер Харменс ван Рейн Рембрандт 4 жовтня 1669 в Амстердамі. Його музей у столиці Нідерландів вважається одним з найбільш відвідуваних туристами у світі.
Всім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра і щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: