Спецпенсії працівників усіх силових структур, судів та інших варто було б внести до бюджету цих установ. Хай би вони нічого не платили до Пенсійного фонду, але їхні пенсії, які обчислюються за інакшою від загальної схеми, формувались у цих відомствах. Таку думку висловила в ексклюзивному інтерв'ю «ФАКТАМ» директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи Елла Лібанова.
Читайте також: Чому детінізація зарплат спричинить збільшення витрат Пенсійного фонду: пояснює демографиня Лібанова
На переконання Елли Лібанової, це потрібно зробити щоб не було такого, що спочатку держбюджет спрямовує гроші в одну державну установу, потім в іншу. В такому разі, все б відбувалось більш логічно.
По-друге, демографиня наголошує, що варто намагатись обмежити варіацію пенсій в солідарній системі. Інакше кажучи, пенсії в солідарній системі мають залежати не від зарплати, а від тривалості стажу.
«Від зарплати повинна залежати накопичувальна пенсія. Це не можна зробити допоки ми не запровадимо накопичувальну систему, але в перспективі я б на це орієнтувалась. Тобто зняти частину варіативного навантаження на солідарну систему», — зауважує Елла Лібанова.
Читайте також: Мільйони українців можуть залишитися без пенсії: у Кабміні зробили важливе застереження
Отже, якби там не було, але йдеться про солідарність поколінь — працюючого та пенсіонерів. Передбачається солідарність в межах одного покоління також. Мовиться про більш та менш заможних.
Фото НАНУ
1323Читайте нас у Facebook