- 22.11 22:27 Бант — фаворит святкової ялинки: зробіть різдвяну атмосферу особливою
- 22.11 22:01 Дуже смачна риба в духовці: просто тане у роті
- 22.11 21:31 Став мотивацією: українську співачку помітили у пристрасних обіймах відомого блогера
- 22.11 21:01 Є секретні способи: як швидко та ефективно почистити гребінець
- 22.11 20:45 «Чашка-заварник, створена за мотивами казки Гауфа „Маленький Мук“, обіцяє казкове чаювання», — колекціонерка Людмила Карпінська-Романюк
- 22.11 20:30 Повернувся з-за кордону, щоб боронити Україну: на Запоріжжі загинув боєць з Вінниччини
- 22.11 20:05 Пиріжки з горохом: чудово підходять до посту
- 22.11 19:56 Чемпіонат України з футболу, 14-й тур, 22—25 листопада: результати та відеоогляди матчів, турнірна таблиця
- 22.11 19:55 Левам — «Сонце», Тельцям — «Імператор», а Овнам — «Колісниця»: Таро-прогноз на 23 листопада
- 22.11 19:21 Каменських в Одесі опинилася в реабілітаційному центрі: що трапилось
- 22.11 19:15 Чорні джинси — тренд осінньо-зимового сезону: поєднуються з багатьма речами у гардеробі
- 22.11 19:05 Взяв до рук невідому коробку, а вона вибухнула: в Києві загинув чоловік
Країна: Іспанія
Мануфактура: Lladro
Рік створення: 1976
Скульптор: Juan Huerta
Розмір: 52×62 cm
Із експозиції «Shvets Museum»
Ця дивовижна історія відбулася рівно 155 років тому з людиною, ім'я якої відоме кожному любителю світової літератури. Передували їй події, що почалися кількома роками раніше. Відпочиваючи в Баден-Бадені, російський письменник Федір Достоєвський вирішив спробувати удачу в грі у рулетку. Пристрасть азарту настільки оволоділа ним, що за кілька днів, втративши повний контроль, письменник програв не тільки всі свої гроші, а й кошти своєї коханої Аполлінарії Суслової, з якою вирушив у подорож. Провівши кілька років у пошуках заробітку, Достоєвський погіршив свій матеріальний стан настільки, що до середини 1866 опинився перед важким вибором — або боргова в'язниця, або кабальний договір із впливовим у ті роки видавцем Федором Стелловським.
Ситуація ускладнювалася душевним станом письменника, який за короткий час втратив двох близьких йому людей — першу дружину, з якою прожив сім років, та брата. Зарозуміла і егоїстична Аполлінарія, яка у важку хвилину відмовилася стати його дружиною, нічим не могла допомогти Достоєвському, який заплутався в боргах. Та й не збиралася цього робити. Влітку письменник підписує з видавцем кабальний контракт, що вимагає від нього написання роману, здача якого має відбутися 1 листопада (13 листопада за новим стилем). У разі невиконання ним взятого на себе зобов'язання видавець отримував право протягом 9 років безкоштовно друкувати все, що виходитиме з-під письменницького пера.
Бачачи, що вкластися в строки йому не вдасться ніяк, Достоєвський у розпачі звертається до знайомого професора стенографії Ольхіна з проханням надіслати найкращу свою ученицю. Нею стає 20-річна Анна Сніткіна, яка до речі, таємно давно закохана у письменника. Вдвох їм вдається зробити неймовірне — напередодні свого 45-річчя, 10 листопада 1866 року, Достоєвський закінчує диктувати роман «Гравець», розпочатий о 8 годині вечора 16 жовтня. 13 листопада письменник відвозить готовий роман Стелловському, а ще за тиждень, 20 листопада, пропонує Анні Сніткіній руку та серце. «Мрія стати супутницею його життя, розділяти його працю, полегшити його життя, дати йому щастя оволоділа моєю уявою — і він став моїм богом…».
Але на цьому історія не закінчилась. Подорожуючи з новою дружиною Європою, Достоєвський знову піддався згубній спокусі. Вигравши в рулетку 4 тисячі франків, він погнався за шаленою удачею — і знову програв все, до останньої монети. Навіть ювелірні прикраси молодої дружини довелося продати. І лише до 1871 року письменнику за допомогою дружини вдалося позбутися хворобливої пристрасті. «Зі мною велике діло відбулося, — напише він незабаром. — Зникла гидка фантазія, яка мучила мене майже десять років… Тепер все закінчено!».
Усім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра та щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: