У світі вартість парацетамолу зросла майже вдвічі: можуть подорожчати знеболювальне та жарознижувальне
Вартість парацетамолу, який є одним з основних активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ), зросла більш ніж удвічі у порівнянні з цінами до початку пандемії коронавірусу. Подорожчання торкнулося всіх без винятку країн світу через залежність від експорту з Індії та Китаю. Про це повідомляють фармацевтичні видання.
Подорожчати в першу чергу можуть поширені ліки із вмістом парацетамолу, які використовують для лікування сезонних вірусів.
За даними Французької національної фармацевтичної академії, ЄС імпортує 80% активних фармацевтичних інгредієнтів для своїх виробництв з Індії та Китаю. Водночас, за оцінками Британського регулятора лікарських препаратів, китайські підприємства виробляють близько 40% АФІ, що використовуються по всьому світу.
У такій ситуації цілком закономірно, що криза виробництва у Китаї та Індії вплинула на фармацевтичні виробництва по всій планеті. За даними Індійської асоціації фармвиробників (IDMA), вартість діючих речовин зросла цього року на 15−130%. І саме парацетамол подорожчав найбільше.
Зокрема, це помітили й покупці в українських аптеках. За інформацією Державної служби статистики України, у листопаді 2021 року знеболювальні та жарознижувальні препарати українського виробництва коштували на 16,6% дорожче, ніж у тому ж місяці 2020 року. Не оминула криза й імпортні лікарські засоби — їхня ціна виросла на 4,4%. При цьому різкий стрибок стався восени — з жовтня по листопад минулого року ціни на вітчизняні та іноземні препарати підвищилася на 3% та 2% відповідно.
У IDMA ситуацію називають серйозною, оскільки парацетамол, зокрема, рекомендований для терапії пацієнтів з ковідом. Потреба у препараті у світі з 2020 року залишається стабільно високою. Нестачу парацетамолу вже фіксують у Великій Британії.
Криза була спричинена порушенням ланцюгів постачання через пандемію та зниженням обсягів виробництва в Китаї. До речі, Індія також отримує від Піднебесної 85% фармацевтичних інгредієнтів.
Виробництво в другій найбільшій економіці світу скоротилося через зростання вартості електроенергії, а також закриття низки підприємств у зв'язку з посиленням екологічних норм.
Фото Сергія ТУШИНСЬКОГО, «ФАКТИ»
465Читайте нас у Facebook