- 22:26 Канделябри — тренд декору святкового столу: вже сьогодні варто продумати сервірування до Різдва
- 22:00 Маринована риба: незвичайний легкий рецепт
- 21:30 10 мільйонів доларів за підтримку Гарріс: мати Бейонсе прокоментувала чутки
- 21:00 Пральна машина забруднила білизну: що робити у таких випадках
- 20:34 Мав позивний «Браконьєр»: в бою на Донеччині поліг воїн-сирота
- 20:19 Ракам — важливі рішення, Скорпіонам — цікаві ідеї, Рибам — непередбачувані клопоти: гороскоп на неділю, 24 листопада
- 20:06 Заварні млинці на кефірі: за цим рецептом вийдуть смачними у кожної господині
- 19:53 Чемпіонат України з футболу, 14-й тур, 22—25 листопада: результати та відеоогляди матчів, турнірна таблиця
- 19:45 Будуть залякувати: військовий експерт про ядерну зброю росії
- 19:27 Змія любить «золото» та «срібло»: що потрібно і що не варто одягати на себе новорічну ніч
- 19:03 Усього одна помилка — і двигунові кінець: автоексперти попередили про поширену оману водіїв
- 18:22 «У мене ніколи не було ілюзій щодо путіна», — Меркель
Мануфактура: Lladro
Рік створення: 1989
Скульптор: Antonio Ramos
Розмір: 38×41 cm
Із експозиції «Shvets Museum»
Нещодавно розговорився з однією чудовою жінкою, яка через обставини, що склалися, була змушена переїхати з Херсонської області, тимчасово захопленої окупантами, до Києва. Вона разом з іншими волонтерами опікується дітлахами з фізичними вадами, крім усього, позбавлених ще й батьківського піклування, оскільки їхні мами та тата, м'яко кажучи, ведуть неправильний спосіб життя.
У розмові прозвучала фраза, яка трохи зачепила мене, що десять років відучився в дитинстві в школі-інтернаті, де більшість вихованців були сиротами або дітьми з неповних (через різні причини) сімей. Таня, а мою співрозмовницю звали Тетяною, помітила, що багато її підопічних дуже непрості за характером хлопчики і дівчатка. І це, мовляв, частково пояснюється тим, за яких умов їм довелося жити з батьками, які зловживали спиртними напоями чи наркотиками. Ось це і позначилося на їхній поведінці.
Не бажаючи наводити приклад себе, я розповів Тані історію, яку часто згадую в подібних ситуаціях. Коли люди намагаються пояснити свої чи чиїсь життєві невдачі тяжким дитинством. Розповім вам її сьогодні.
В одному невеликому провінційному американському місті жили два брати. Перший був процвітаючим бізнесменом, який славився ще й безліччю добрих справ, яким віддавав і сили, і час, ну, і чималі кошти, звичайно. А другий був запеклим негідником, за яким тягнувся довгий шлейф спочатку дрібних правопорушень, а потім уже й відвертих злочинів. І ось, коли після чергового гучного злочину другого з братів доставили під конвоєм до суду, старий сивочолий суддя запитав його, чим він може пояснити таке своє життя.
— Та нічим, власне, — відповів підсудний. — Адже все очевидно. У мене було дуже тяжке дитинство. Виріс я в сім'ї, де батько, напиваючись, постійно бив і матір, і мене, і мого брата. Ким ще я міг, скажіть, стати?
Його брат, що сидів у задньому ряду, почувши це, різко встав і вийшов із зали судових засідань. Репортер місцевої газети наздогнав його вже на вулиці і поставив те саме питання, яке кілька хвилин прозвучало раніше:
— Вибачте, містере, а як ви можете пояснити те, що вам вдалося досягти всього, про що може мріяти звичайна людина?
На якусь мить замислившись, бізнесмен відповів:
— У мене було тяжке дитинство. Постійно напиваючись, батько сильно бив і мене, і мого брата, і нашу маму. Ким же ще, на вашу думку, я міг стати?
Усім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра та щастя. А вам, друзі мої, доброго дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: