- 16:46 «Казанова» майже готовий: Леонтьєв назвав умови, за яких готовий їхати у світовий тур
- 16:25 Ситуація складна: аналітик про плани рф йти на Дніпропетровщину
- 16:10 «Генералка» для пралки: Марина Жукова розповіла, як очистити пральну машину від запахів, плісняви та бруду
- 15:45 Може стати «новим коронавірусом»: в Китаї поширюється нове захворювання
- 15:22 Навряд чи путін відмовиться від своїх амбіцій: Блінкен про необхідність підтримки України
- 14:54 Діти втратять право на престол: навколо Меган Марл розгортається скандал через «заморожені яйцеклітини»
- 14:32 Пропонував більш як 2 тисячі доларів хабаря: поляк намагався вивезти з України екзотичних тварин
- 14:21 Французькі винищувачі Mirage вже можуть бути в Україні: як вони змінять хід війни
- 14:05 Подбайте про посадковий матеріал зараз: «фермерка-красуня» розповіла, які культури та чому варто посіяти в січні
- 13:53 «Хто ця дівчина?»: Алла Пугачова у новому образі викликала захоплення шанувальників
- 13:21 Альтернативи немає: німецький депутат про миротворців в Україні
- 12:20 ТЦКашники ноги не ламали: майор Істомін про напад на групу оповіщення в Полтаві
Мануфактура: Lladro
Рік створення: 1989
Скульптор: Antonio Ramos
Розмір: 38×41 cm
Із експозиції «Shvets Museum»
Нещодавно розговорився з однією чудовою жінкою, яка через обставини, що склалися, була змушена переїхати з Херсонської області, тимчасово захопленої окупантами, до Києва. Вона разом з іншими волонтерами опікується дітлахами з фізичними вадами, крім усього, позбавлених ще й батьківського піклування, оскільки їхні мами та тата, м'яко кажучи, ведуть неправильний спосіб життя.
У розмові прозвучала фраза, яка трохи зачепила мене, що десять років відучився в дитинстві в школі-інтернаті, де більшість вихованців були сиротами або дітьми з неповних (через різні причини) сімей. Таня, а мою співрозмовницю звали Тетяною, помітила, що багато її підопічних дуже непрості за характером хлопчики і дівчатка. І це, мовляв, частково пояснюється тим, за яких умов їм довелося жити з батьками, які зловживали спиртними напоями чи наркотиками. Ось це і позначилося на їхній поведінці.
Не бажаючи наводити приклад себе, я розповів Тані історію, яку часто згадую в подібних ситуаціях. Коли люди намагаються пояснити свої чи чиїсь життєві невдачі тяжким дитинством. Розповім вам її сьогодні.
В одному невеликому провінційному американському місті жили два брати. Перший був процвітаючим бізнесменом, який славився ще й безліччю добрих справ, яким віддавав і сили, і час, ну, і чималі кошти, звичайно. А другий був запеклим негідником, за яким тягнувся довгий шлейф спочатку дрібних правопорушень, а потім уже й відвертих злочинів. І ось, коли після чергового гучного злочину другого з братів доставили під конвоєм до суду, старий сивочолий суддя запитав його, чим він може пояснити таке своє життя.
— Та нічим, власне, — відповів підсудний. — Адже все очевидно. У мене було дуже тяжке дитинство. Виріс я в сім'ї, де батько, напиваючись, постійно бив і матір, і мене, і мого брата. Ким ще я міг, скажіть, стати?
Його брат, що сидів у задньому ряду, почувши це, різко встав і вийшов із зали судових засідань. Репортер місцевої газети наздогнав його вже на вулиці і поставив те саме питання, яке кілька хвилин прозвучало раніше:
— Вибачте, містере, а як ви можете пояснити те, що вам вдалося досягти всього, про що може мріяти звичайна людина?
На якусь мить замислившись, бізнесмен відповів:
— У мене було тяжке дитинство. Постійно напиваючись, батько сильно бив і мене, і мого брата, і нашу маму. Ким же ще, на вашу думку, я міг стати?
Усім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра та щастя. А вам, друзі мої, доброго дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: