- 16:57 Оцінювання статусу інвалідності по-новому: кому та коли потрібно пройти повторний огляд
- 16:29 Оборонні компанії США попереджені про диверсійну кампанію росії: про що йдеться
- 16:05 Ексфутболіста «Динамо» зобов'язали виплатити колишній коханій сотні тисяч доларів боргу за аліментами
- 15:39 Куряче філе з яблуками від зірки «МайстерШефа»: ніжний смак та неймовірний аромат
- 15:20 Кожен іде своїм шляхом: останній крок Меган Маркл посилив чутки про розрив із принцом Гаррі
- 14:55 Чемпіонат України з футболу, 14-й тур, 22—25 листопада: результати та відеоогляди матчів, турнірна таблиця
- 14:49 «На жаль, у шоу, яке влаштовує росія, багато вдячних глядачів»: Сергій Фурса — про реакцію Заходу на удар по Дніпру
- 14:21 Дальність стрільби — 40 км і менше ніж дві хвилини на підготовку: командувач Нацгвардії розповів, чим б'ють окупантів
- 13:55 «Наш обов'язок — пам'ятати та говорити світові правду про геноцид»: Зеленський вшанував пам'ять жертв Голодоморів в Україні
- 13:52 Професор полтавського вишу разом зі спільниками допомагав за хабарі уникнути мобілізації
- 13:22 Українців очікує зниження ставок на іпотеку: кому пощастить
- 13:02 На зиму взимку не чекайте: грудень в Україні обіцяє бути аномально теплим
Країна: Японія
Мануфактура: Satsuma
Рік створення: 1960-ті
Розмір: 52×28 cm
Із експозиції «Shvets Museum»
Розповідаючи нещодавно друзям історію появи у нашій музейній колекції однієї прекрасної роботи, мимоволі згадав давню поїздку до Америки та зустріч із колишніми власниками твору. У людей похилого віку, які продали мені цю роботу, вона була в їхньому фермерському будинку найціннішим предметом, найкрасивішою річчю, що прикрашала скромний побут протягом десятків років. І саме цим пояснювалося те, як трепетно вони розлучалися з нею наприкінці свого життя. Життя, в якому порцелянова робота була немов промінцем світла.
У зв'язку з цим згадалася ще одна історія, почута під час поїздки в Кіото, у передмісті якого, до речі, багато століть тому і з'явилася знаменита на весь світ японська порцелянова мануфактура Сацума.
Жив у невеличкому селищі самотній ремісник, який мав золоті руки, але свому побуту практично не приділяв уваги. До його будинку страшно було зайти — у ньому все було запущено та занедбано. І тривало це доти, доки сусіди не подарували йому на день народження невелику порцелянову вазу.
Спочатку він хотів її продати, вважаючи, що такій красі не місце в його оселі, що поросла павутинням. Але потім, поставивши у вазу зірвані у лісі квіти, він був настільки вражений її чарівністю, що вирішив хоч трохи прибратися навколо столу, на якому вона стояла. Потім взагалі почав наводити у домі лад, що відповідає красі подарованої вази.
Він і не помітив, як невдовзі у хаті, де раніше панував хаос, все змінилося. А ось сусіди помітили та вразилися тим, як створена талановитими руками краса здатна змінити життя людини на краще. І коли халупа ремісника згодом перетворилася на один із найзатишніших будиночків на їхній вулиці, багато хто вже й згадати не міг про те, що все почалося з невеликої фарфорової вази, якось подарованої йому…
Як сказав якось Хаяо Міядзакі, вся краса світу здатна поміститися в одній людській голові. Просто для цього потрібен слушний привід.
Усім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра та щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: