- 17:22 Як допомогти винограду перенести морози: три перевірені способи
- 17:22 Чемпіонат України з футболу, 14-й тур, 22—25 листопада: результати та відеоогляди матчів, турнірна таблиця
- 16:57 Оцінювання статусу інвалідності по-новому: кому та коли потрібно пройти повторний огляд
- 16:29 Оборонні компанії США попереджені про диверсійну кампанію росії: про що йдеться
- 16:05 Ексфутболіста «Динамо» зобов'язали виплатити колишній коханій сотні тисяч доларів боргу за аліментами
- 15:39 Куряче філе з яблуками від зірки «МайстерШефа»: ніжний смак та неймовірний аромат
- 15:20 Кожен іде своїм шляхом: останній крок Меган Маркл посилив чутки про розрив із принцом Гаррі
- 14:49 «На жаль, у шоу, яке влаштовує росія, багато вдячних глядачів»: Сергій Фурса — про реакцію Заходу на удар по Дніпру
- 14:21 Дальність стрільби — 40 км і менше ніж дві хвилини на підготовку: командувач Нацгвардії розповів, чим б'ють окупантів
- 13:55 «Наш обов'язок — пам'ятати та говорити світові правду про геноцид»: Зеленський вшанував пам'ять жертв Голодоморів в Україні
- 13:52 Професор полтавського вишу разом зі спільниками допомагав за хабарі уникнути мобілізації
- 13:22 Українців очікує зниження ставок на іпотеку: кому пощастить
Мануфактура: Volkstedt
Рік створення: 1930-ті
Розмір: 42×106 cm
Із експозиції «Shvets Museum»
Легендарний індійський цар Акбар, третій падиш Імперії Великих Моголів, часто згадуваний ще як Акбар Великий, славився не тільки величчю державних справ, і не тільки гучними перемогами на полях битв. Він ще був і покровителем поетів та художників, скульпторів та художників. А ще помічали за ним таку слабкість — об'їжджаючи кілька разів на тиждень свою столицю, Акбар терпляче вислуховував тих, хто звертався до нього з проханням, яке супроводжувалося щирими славослів'ями на його адресу.
І ось одного разу, помітивши неподалік царського палацу двох жебраків, які просили милостиню, Акбар вирішив зупинити карету, щоб послухати кожного з них. Чоловік середніх років у пошарпаному халаті, піднявши руки до неба і розхвалюючи Акбара, сказав: «Тільки такий великодушний цар, як ти, може дарувати людині щастя!» Старий же, низько вклонившись повелителю, тихо, але так, щоб було чути всім, сказав: «Щастя людині здатний дарувати тільки Бог…» Нічого не сказавши, Акбар повернувся до палацу і наказав слугам спекти великий коржик, в який слід непомітно покласти зливок золота, і передати її прохачеві, що нестримно вихваляв царя. Що й було зроблено того ж дня.
Через тиждень, проїжджаючи повз те місце, на якому він вперше зустрів двох жебраків, Акбар звернув увагу, що тепер із простягнутою рукою сидів лише один із них. Причому саме той, якому він велів передати золотий злиток, запечений у коржі. Здивувавшись, цар запитав його:
- Чому ти продовжуєш просити милостиню? Хіба ти не отримав від мене хліба, в якому був золотий злиток?
- Який ще золотий злиток, о, повелителю? Я нічого про нього не знаю! Твої слуги справді передали мені великий корж, але він був таким важким, що мені здалося, ніби він просто погано випечений, і я продав її за кілька монет старому, що сидів поруч зі мною.
Доручивши розшукати старого і дізнавшись про те, що він уже встиг купити добротний будинок і відкрити майстерню, в яку взяв на роботу з десяток таких же жебраків, як був сам, Акбар поцікавився, як же старий пояснив царським посланцям несподіване своє багатство.
- Він був стислий, о, повелителю. Він сказав лише одну фразу: «Ну, я ж завжди говорив, що щасливою людину може зробити лише Бог…»
Усім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра та щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: