- 12:20 Хуліган із психлікарні: подробиці гучного скандалу з керівником медзакладу в Полтаві
- 11:58 Кинута 16-річною матір'ю однорічна дитина кілька днів провела на самоті у порожній квартирі
- 11:32 Польща розробляє плани евакуації: що стало причиною
- 11:29 СБУ запобігла кривавому теракту проти військових у Київській області
- 11:09 У родині олімпійської чемпіонки Серебрянської сталося горе
- 10:44 Чекаємо на температурні рекорди: другий тиждень січня здивує українців погодою
- 10:21 Підсвітити слабкі місця: ЗМІ про несподіваний контрнаступ у Курській області
- 10:10 Близько 130 безпілотників атакували Україну в хрещенську ніч: уламки збирали у п'яти областях
- 09:51 Перша нагорода у кінокар'єрі Демі Мур та рекорд «Емілії Перес»: у США вручили «золоті глобуси»
- 09:24 «В голові у путіна — посварити мене з Трампом»: що сказав Зеленський у «матючому» інтерв'ю американському блогеру
- 08:42 Водохреще-2025: що не можна робити у свято, коли краще святити воду та скільки її зберігати
- 08:17 Скорпіони зможуть завершити розпочаті справи, а Раки вирішити фінансові питання: гороскоп на понеділок, 6 січня
Країна: Іспанія
Мануфактура: Lladro
Рік створення: 2010
Скульптор: Marco Antonio Noguerón
Розмір: 46×33 cm
Лімітована серія Із експозиції «Shvets Museum»
Цікаву історію розповів одного разу відомий американський письменник та оратор-мотиватор Дейл Карнегі. Говорячи про самогубство, він згадав випадок, описаний доктором Генрі С. Лінком у його книзі «Вторинне відкриття людини».
Лікар Лінк — віцепрезидент Психологічної корпорації, якому довелося розмовляти з безліччю людей, які страждають від занепокоєння і депресії. У розділі «Про подолання страхів і занепокоєння» він визначає пацієнта, який вирішив покінчити життя самогубством.
Лікар знав, що сперечатися з хворим марно, бо від цього його стан міг тільки погіршитися. І тоді він сказав своєму пацієнтові: «Якщо ви все одно маєте намір покінчити життя самогубством, то принаймні могли б зробити це цілком гідно. Спробуйте, наприклад, одягнувши спортивну форму, бігати навколо кварталу, в якому живете, доти, доки не впадете мертво…».
І що ви вважаєте, пацієнт таки спробував це зробити. Причому не один, а кілька разів. І з кожною такою спробою він почував себе все краще і краще — якщо не фізично, то принаймні психічно. На третій вечір було досягнуто те, чого, власне кажучи, і домагався доктор Лінк насамперед. Хворий настільки фізично втомився (і водночас настільки фізично розслабився), що вперше останнім часом спав, як убитий. Незабаром він вступив до легкоатлетичного клубу і навіть почав брати участь у спортивних змаганнях. Він відчув себе настільки добре, що, за його словами, йому захотілося «жити вічно»…
Цей випадок, на думку експертів у галузі медицини, говорить багато про що. І насамперед про те, що потенційному самогубцю потрібен був не психіатр і навіть не психолог, а практичний філософ, тобто фахівець, що оцінює стан людини в цілому, у єдності психічної та фізичної складових.
Адже він не був психічно хворим і, відповідно, не мав стати пацієнтом лікаря-психіатра. Звернення до психіатра швидше посилило б ситуацію. Лікарі часом умудряються «заганяти в хворобу». Лише професійна інтуїція доктора Лінка врятувала становище. Він відмовився від спроб вести з пацієнтом рятувальні бесіди, а запропонував йому лише побігати… Судячи з усього, у людини був порушений баланс між психічним і фізичним станом: психічна активність явно переважала над фізичною. За допомогою звичайного бігу він відновив цей баланс — і депресії як не бувало.
Усім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра та щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: