- 16:29 Оборонні компанії США попереджені про диверсійну кампанію росії: про що йдеться
- 16:05 Ексфутболіста «Динамо» зобов'язали виплатити колишній коханій сотні тисяч доларів боргу за аліментами
- 15:39 Куряче філе з яблуками від зірки «МайстерШефа»: ніжний смак та неймовірний аромат
- 15:20 Кожен іде своїм шляхом: останній крок Меган Маркл посилив чутки про розрив із принцом Гаррі
- 14:55 Чемпіонат України з футболу, 14-й тур, 22—25 листопада: результати та відеоогляди матчів, турнірна таблиця
- 14:49 «На жаль, у шоу, яке влаштовує росія, багато вдячних глядачів»: Сергій Фурса — про реакцію Заходу на удар по Дніпру
- 14:21 Дальність стрільби — 40 км і менше ніж дві хвилини на підготовку: командувач Нацгвардії розповів, чим б'ють окупантів
- 13:55 «Наш обов'язок — пам'ятати та говорити світові правду про геноцид»: Зеленський вшанував пам'ять жертв Голодоморів в Україні
- 13:52 Професор полтавського вишу разом зі спільниками допомагав за хабарі уникнути мобілізації
- 13:22 Українців очікує зниження ставок на іпотеку: кому пощастить
- 13:02 На зиму взимку не чекайте: грудень в Україні обіцяє бути аномально теплим
- 12:44 Не пізніше 28 лютого 2025 року: Кабмін обмежив термін дії відстрочок від мобілізації, виданих Мінекономіки
Країна: Україна
Мануфактура: Коростень
Час створення: 1970-ті роки
Висота: 110 cm
Із експозиції «Shvets Museum»
У продовження розпочатої у вчорашньому пості розмови про найдорожчі фарфорові твори наведу вам, друзі мої, ще один яскравий приклад.
Ваза, що стосується часу царювання імператора Цяньлуна (середина XVIII століття) була куплена на лондонських торгах за фантастичну суму в 86 мільйонів доларів. На сьогоднішній день це рекордна ціна, будь-коли запропонована за зразки давньокитайського мистецтва.
У це важко повірити, але 41-сантиметровий фарфоровий виріб був випадково виявлений на горищі старого лондонського будинку. Оглянувши знахідку, експерти визначили, що вазу виготовили понад двісті років тому придворні майстри імператора Цяньлуня. Знахідку відразу назвали унікальною. Вже хоча б тому, що вона вигідно вирізнялася серед подібних предметів того ж періоду, в першу чергу, дуже вигадливим розписом і прекрасним станом. Продаж проводили аукціоністи з Bainbridges. Початкова ціна лота була названа 1,2 мільйона доларів. Виріб придбав анонімний покупець із Пекіна, виклавши за вазу 86 мільйонів доларів, що у 70 разів перевищувало її первісну ціну.
До цього випадку найдорожчим предметом класичного мистецтва Китаю був манускрипт, написаний знаменитим давньокитайським поетом Хуан Тінцзянем. За нього у 2010 році заплатили майже 66 мільйонів доларів. А серед імператорських ваз перше місце раніше належало фарфоровій вазі того ж XVIII століття, проданої на гонконзькому аукціоні Сотбіс за 32,5 мільйона доларів.
Світ фарфорового мистецтва сповнений таємниць та несподіванок. У тому числі, звісно, і приємних. Так що ніхто і нікому не вправі заборонити помріяти часом про щось таке саме. А чому б, власне, ні?
Усім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра та щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: