- 11:59 З 1 січня українці можуть звертатися за податковою знижкою: що важливо знати
- 11:33 Варто готуватися до зростання цін на продукти на 20%: експерт розповів, чому це може статися
- 11:11 Оселедець — лише «хлопчик»: рецепт «правильного» форшмаку від Сави Лібкіна
- 10:44 З рахунків пенсіонерів можуть списати гроші: кого стосується рішення, яке ухвалив уряд
- 10:22 Це основна логістична складова: експерт про бої на Курахівському та Покровському напрямках
- 09:56 «Поясни мені, якого х*я ти привозиш на відбір до частин явний неліквід»: військовий з фронту різко звернувся до працівників ТЦК
- 09:30 Вилучення Вінісіуса за рукоприкладство та падіння «вічного» рекорду Пушкаша: матч «Реала» завершився скандалом
- 09:04 Пауербанк, що вибухнув, розніс квартиру в одеській багатоповерхівці
- 08:41 Мінсоцполітики запустило новий сервіс для людей з інвалідністю: хто та як може ним скористатися
- 08:14 Тельцям — усамітнення, Ракам — відвертість, а Водоліям — несподівані ситуації: гороскоп на суботу, 4 січня
- 03.01 22:27 Мітенки зі стразами — модний аксесуар цієї зими: з чим краще носити
- 03.01 22:02 Чудовий домашній соус до м’яса: смачно, як у ресторані
Країна: Японія
Час випуску: початок ХХ століття
Висота: 160 см
Із експозиції «Shvets Museum»
Під час поїздок до Китаю мені неодноразово доводилося чути про цю легендарну жінку. Багато хто вважає її абсолютно унікальною. І ви зараз легко зрозумієте чому. Мадам Цзін, або Чжен Ші, увійшла в історію як найвідоміша китайська морська розбійниця і одна з найщасливіших жінок-піратів у всьому світі. До того ж, Чжен Ші була ще й одним із небагатьох серед піратських капітанів щасливчиком, кому вдалося «вийти на пенсію» і закінчити життя в досить похилому віці.
Перш ніж стати піратом, Чжен І Сяо, яка народилася в 1775 році в Гуанчжоу, працювала в борделі. У 1801 році майбутня морська розбійниця вийшла заміж за одного з найзнаменитіших піратів свого часу Чжен І, піратський рід якого вів початок ще з середини XVII століття. Використовуючи підтримку і репутацію чоловіка, мадам Цзін, як її почали називати з того часу, зуміла об'єднати піратські флоти кантонців, які раніше конкурували, створивши нову потужну коаліцію. До 1804 її флот став одним з наймогутніших в Китаї, отримавши назву «Флот червоного прапора».
Після несподіваної загибелі чоловіка відому вже в усьому Китаї морську розбійницю почали називати Чжен Ші, що перекладається як «вдова Чжена». Вона отримала повну підтримку впливових членів сім'ї Чжен І, чим помітно зміцнила свій авторитет у піратському середовищі. Завдяки блискучим ораторським здібностям та гострому розуму Чжен Ші вдавалося вирішувати конфлікти з конкурентами, не вдаючись до зброї. Незабаром під її командуванням виявився успадкований від чоловіка флот до 400 суден.
Розуміючи, що їй знадобиться вірний помічник в управлінні таким величезним флотом, Чжен Ші вирішила одружитися зі своїм пасинком на ім'я Чжан Баоцзай. Одна з версій свідчить, що цього хлопчика Чжен І усиновив ще до зустрічі з Чжен І Сяо. Згідно з іншою версією, пірати викрали у рибалок 15-річного Чжан для мадам Цзін, оскільки своїх дітей не мала. Спочатку, правда, Чжан став коханцем чоловіка мадам Цзін, який був відомий своєю бісексуальністю, а вже після смерті чоловіка вона сама вийшла за нього заміж і, як показав час, набула в його особі надійного партнера у піратській справі.
Ставши командувачем величезного флоту, у підпорядкуванні якого було, за різними оцінками, від 20 до 80 тисяч піратів, Чжен Ші запровадила кодекс, правила якого суворо дотримувалися всі. Ось лише деякі з цих правил:
того, хто заперечував накази, що виходять від Чжен Ші, обезголовлювали на місці;
ніхто не мав права красти із загальної скарбниці та грабувати прибережні села, що постачали піратів провізією;
всі товари, «прийняті» піратами як трофеї, реєструвалися спеціальною казначейською комісією і вже нею розподілялися між капітанами; той, хто здобув трофей, отримував 20%, решту відкладали у загальну скарбницю;
жінок-заручниць, яких пірати вважали гарними, можна було взяти за дружину або наложницю, але офіційній дружині пірат не мав права зраджувати; Ці та багато інших правил піратського кодексу Чжен Ші допомогли створити їй на подив дисциплінований флот з 2 тисяч судів, в союзники до якого охоче йшли багато сіл, в обмін на захист піратів провіантом. Мадам Цзін без жалю розправлялася з противниками, грабуючи торгові судна біля берегів Китаю та прибережні поселення, що були глибоко в гирлах річок. Імператор неодноразово направляв державний флот на боротьбу з піратами Чжен Ші, але підірвати силу її коаліції так і не зміг.
Щоправда, у якийсь момент один із піратських капітанів підняв проти мадам Чжен повстання. І тоді вона, відчувши послаблення свого впливу на флот, пішла з імператором на перемир'я, перейшовши в 1810 на бік влади. Її чоловік влаштувався чиновником у китайському уряді, а вона сама стала власницею будинку розпусти. Чжен Ші померла у віці 69 років, ставши таким чином одним з небагатьох піратських капітанів, яким вдалося «вийти на пенсію».
Усім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра та щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: