- 11:59 З 1 січня українці можуть звертатися за податковою знижкою: що важливо знати
- 11:33 Варто готуватися до зростання цін на продукти на 20%: експерт розповів, чому це може статися
- 11:11 Оселедець — лише «хлопчик»: рецепт «правильного» форшмаку від Сави Лібкіна
- 10:44 З рахунків пенсіонерів можуть списати гроші: кого стосується рішення, яке ухвалив уряд
- 10:22 Це основна логістична складова: експерт про бої на Курахівському та Покровському напрямках
- 09:56 «Поясни мені, якого х*я ти привозиш на відбір до частин явний неліквід»: військовий з фронту різко звернувся до працівників ТЦК
- 09:30 Вилучення Вінісіуса за рукоприкладство та падіння «вічного» рекорду Пушкаша: матч «Реала» завершився скандалом
- 09:04 Пауербанк, що вибухнув, розніс квартиру в одеській багатоповерхівці
- 08:41 Мінсоцполітики запустило новий сервіс для людей з інвалідністю: хто та як може ним скористатися
- 08:14 Тельцям — усамітнення, Ракам — відвертість, а Водоліям — несподівані ситуації: гороскоп на суботу, 4 січня
- 03.01 22:27 Мітенки зі стразами — модний аксесуар цієї зими: з чим краще носити
- 03.01 22:02 Чудовий домашній соус до м’яса: смачно, як у ресторані
Країна: Іспанія
Мануфактура: Lladro
Час випуску: 1982
Висота: 35 cm
Із експозиції «Shvets Museum»
Ім'я Джиммі Вейлза, більш відомого як Джимбо, напевно, хоча б одного разу доводилося чути кожному з нас. Адже не дарма його називають одним з геніїв електронного століття. Найбільшу популярність Вейлз отримав як засновник найпопулярнішої універсальної інтернет-енциклопедії Вікіпедії. Щоправда, не все і не завжди складалося у його житті успішно.
Джиммі Донал Вейлз народився 7 серпня 1966 року в місті Хантсвіллі (штат Алабама, США). Ім'я Джиммі він отримав на честь батька, який працював менеджером у продуктовому магазині. Мати Вейлза з його бабусею мали невелику приватну школу, в якій викладання ґрунтувалося на методиці Марії Монтессорі (це коли учні самі визначають форму, час та зміст занять).
У дитинстві Джиммі найбільше любив читати усілякі енциклопедії. У результаті вирішив створити свою власну. І створив. Тепер вона входить до сотні найвідоміших у світі веб-сайтів.
Вейлз закінчив одразу два університети. І згодом, до речі, у двох університетах і викладав. Це були університети Алабами та Індіани. Йому дуже хотілося отримати ступінь доктора філософії у сфері фінансів. Але написати дисертацію так і не вдалось. За визнанням Вейлза, це була одна з найбільших невдач у його житті.
Наприкінці 1990-х років Джиммі Вейлз працював у Чикаго в компанії, що торгує цінними паперами. Його заробітки були настільки високими, що 1996 року йому разом із Тімом Шеллом вдалося відкрити власну компанію під назвою Bomis. Ця компанія просувала однойменний веб-сайт та пошукову систему зі специфічними підкатегоріями, призначеними виключно для чоловіків. Вже тоді Вейлз став успішним інтернет-підприємцем, оскільки чималий прибуток отримував із платної преміум-версії сайту bomis, користувачі якого мали доступ до специфічного контенту.
А 2000 року Вейлз заснував вільну енциклопедію «Нупедія». Її заповнювали вчені та автори-професіонали, статті яких проходили обов'язкову експертну оцінку. Саме цей проект дав життя Вікіпедії. Підприємницький успіх Вейлза полягав у тому, що йому вдалося зайняти нішу інтернет-енциклопедії, що до того часу порожнювала.
Успіх Вікіпедії зробив Джиммі Вейлза помітною фігурою не лише в інтернет-підприємництві, а й у суспільному, соціальному і навіть політичному житті. 2012 року він став радником при уряді Великобританії з питань публічної політики. Довгий час Вейлз був членом журі відомої політичної премії «Квадрига». Був навіть удостоєний почесної нагороди ООН — золотої медалі Нільса Бора та обраний до Зали слави Інтернету.
Успіх Вікіпедії Джиммі Вейлз пояснює дуже просто: «Уявіть, адже тепер кожна людина на Землі може вільно і повноцінно користуватися всіма знаннями людства!..» І у кого повернеться язик сказати, що він не має рації?
Усім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра та щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш
вологість:
тиск:
вітер: