- 00:48 Україна тричі пропустила від Бельгії за 16 хвилин і не вийшла до елітного дивізіону Ліги націй: відеоогляди матчів
- 23.03 22:26 Про що може розповісти чашка кави у ресторані: ці секрети, можливо, вас здивують
- 23.03 21:59 Ніжні котлети з гречки: ця дуже бюджетна страва готується швидко та просто
- 23.03 21:40 Перший раунд переговорів делегацій України та США в Ер-Ріяді: що відомо
- 23.03 21:29 Ще б позіхнула: Мерайя Кері обурила шанувальників поведінкою на музичній премії
- 23.03 21:00 Називаються «плодом ангелів»: ці фрукти варто їсти перед сном
- 23.03 20:45 «Порцелянові вази, натхненні творчістю Тараса Шевченка, — справжні шедеври», — колекціонерка Людмила Карпінська-Романюк
- 23.03 20:32 Прийняв свідоме рішення піти добровольцем: в бою на Луганщині поліг педагог з Вінниччини
- 23.03 20:05 Шпинатний бургер з яйцем та авокадо: можна навіть тим, хто на дієті
- 23.03 19:52 Овнам — «Колесо Фортуни» та несподіванка, Рибам — «Зірка» та здійснення бажань: Таро-прогноз на 24 березня
- 23.03 19:43 Де дивитись сьогодні онлайн Бельгія — Україна: розклад трансляцій та ставки букмекерів на вирішальний матч плей-оф Ліги націй
- 23.03 19:27 «Останнє мирне літо»: німецький історик прогнозує напад росії на Литву вже восени

Мануфактура: Lladro
Рік створення: 2009
Скульптор: Alfredo Llorens
Розмір: 36×23 cm
Із експозиції «Shvets Museum»
5 листопада виповнилося 109 років від дня народження однієї з найбільших акторок в історії — Вівіан Мері Хартлі, більш відомої як Вів'єн Лі. Власниця двох «Оскарів» за свою 30-річну кар'єру зіграла безліч яскравих ролей, а найвідомішими її героїнями стали Скарлетт О'Хара зі «Віднесених вітром» (1939) та Бланш Дюбуа з «Трамваю бажань» (1951).
Вів'єн Лі народилася у Британській Індії, у місті Дарджилінг. Її батько був англійцем, а в матері було французьке, ірландське і вірменське коріння. Саме мати майбутньої актриси прищепила їй любов до літератури та мистецтва. Саме мати першою підтримала прагнення доньки стати акторкою.
У 19 років Вів'єн вийшла заміж за Герберта Лі Холмана, який був старший за неї на 13 років, і народила від нього дочку Сюзанну. Слід зауважити, що чоловік не схвалював її акторський вибір. Однак це не заважало Вів'єн Лі отримувати чудові відгуки від театральних критиків за виконання своїх ролей.
Другим чоловіком Вів'єн Лі став Лоуренс Олів'є, з яким вона прожила майже 20 років. Вони змогли узаконити свої стосунки лише після 6 років романтичних відносин, оскільки колишнє подружжя не давало закоханим згоди на розлучення.
Через надзвичайно напружений гастрольний графік і через слабке здоров'я Вів'єн Лі так і не змогла завести дітей у шлюбі з Лоуренсом Олів'є. Двічі у неї траплявся викидень. На цьому ґрунті в актриси розвинулася сильна депресія, яка неодноразово призводила до емоційних зривів.
Після того як Вів'єн прочитала книгу Маргарет Мітчелл «Віднесені вітром», вона зробила все для того, щоб отримати цю роль у США. І в результаті, незважаючи на те, що на роль Скарлет претендували десятки уславлених американських актрис, вибір упав саме на Вів'єн Лі. Ця роль принесла їй справді світове зізнання.
У той час, як буквально всі довкола називали Вів'єн Лі красунею, вона сама заявляла, що терпіти цього не може, оскільки вважала, що її краса лише відволікає увагу від її акторської гри.
А потім трапилося лихо. Роль Бланш Дюбуа у фільмі «Трамвай бажань», за словами актриси, привела її до божевілля. Саме в цей час у Вів'єн настав період серйозних психологічних проблем. У 1953 році актриса починає страждати від галюцинацій. У найкращій психіатричній клініці Англії її лікували за новою методикою — електричними розрядами, що було більше схоже на тортури, ніж на лікування. Але помітного покращення так і не досягли.
Після завершення курсу лікування відносини Вів'єн Лі та Лоуренса Олів'є загострилися. Кажуть, що Лоуренса дратувало в ній все-не тільки часті зміни настрою дружини, але ще й її швидко зростаюча світова слава. Наприкінці 1950-х років Олів'є закрутив палкий роман з молодою актрисою Джоан Плоурайт, після чого було гучне розлучення, подробиці якого не переказував лише лінивий.
Вів'єн Лі померла у 1967 році внаслідок загострення туберкульозу. Згодом у західних ЗМІ з'явилася інформація, що причиною психічних розладів актриси були медпрепарати, які лікарі виписували їй від туберкульозу.
«Немає негарних жінок, — любила повторювати актриса, яку багато знавців кіно, як і раніше, називають великою, — є жінки, які просто не знають про те, що вони красиві…»
Усім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра та щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: