Норвегія запрошує українців на роботу: які вимоги та скільки платять
Норвегія, яка готова передати Україні кілька списаних американських F-16, які досить швидко можна повернути в стрій, з початком повномасштабної російської збройної агресії прихистила у себе сотні українців.
Однак на відміну від Німеччини, тут біженців найчастіше розміщають у комунах у селах та невеликих містах, де роботи зазвичай небагато. Отже і сподіватися на великі заробітки (середня зарплата в країні у 2022 рокі становила 4700 євро на місяць) без знання мови на початках не доводиться, пишуть українці у Facebook-групі з пошуку роботи.
Крім того, норвезькі роботодавці віддають перевагу кваліфікованим та досвідченим співробітникам.
Без знання мови у великих містах можна знайти вакансію електрика, механіка, вантажника, водія, зварювальника тощо. Жінкам же пропонується робота у сфері обслуговування — покоївок, офіціанток, прибиральниць.
Електрик з підтвердженою кваліфікацією може заробляти 4200 євро, прибиральник — близько 4060 євро, маляр — 3690 євро. Для розуміння — квартиру тут можна орендувати за 1600 євро на місяць, а на місячний проїзд громадським транспортом доведеться віддати близько 80 євро, розповіли учасники групи.
Нагадаємо, навесні Норвезька рада у справах біженців (NRC) розпочала програму з підтримки українців-власників бізнесу, які переїхали з територій ведення активних дій до Львівської або Тернопільської областей.
1896Читайте нас у Facebook