- 15:31 Максим Галкін відзначає 49-річчя на Сейшелах: без пафосу, але з теплом та сенсом
- 15:30 «Полісся» та «Олександрія» отримали суперників у відборі Ліги конференцій
- 15:21 Курс долара досягне 44 гривень: коли це станеться
- 15:17 Асоціація правників України закликає правоохоронні органи припинити грубе втручання в роботу адвокатів
- 15:03 Угоди за окупаційними законами та звʼязки з проросійськими політиками: ЗМІ про претендента на посаду голови БЕБ
- 14:51 Швидке громадянство тільки для союзників: Рада ухвалила закон про множинне громадянство
- 14:21 Почніть з України: у Франції звернулись до путіна після страшної атаки по Києву
- 14:17 Земляки нового головного тренера: жереб визначив опонента «Шахтаря» у 2-му раунді кваліфікації Ліги Європи
- 13:54 Окупанти атакували пожежну частину на Херсонщині: поранено трьох рятувальників
- 13:53 Бред Пітт та Інес де Рамон у «весільній» сукні відвідали прем'єру фільму «Формула-1»
- 13:22 Дітям можуть заборонити ходити до дитячих садків та шкіл, а батьків каратимуть: що відбувається
- 13:10 Став відомий суперник «Динамо» у кваліфікації Ліги чемпіонів: підсумки жеребкування
Більш ніж половина дітей українських біженців не ходять до шкіл у Польщі

Через 500 днів після початку великої війни в Україні, більша частина дітей українських біженців у Польщі, яка надає потужну підтримку нашій країні, не зараховані до національної системи освіти. Про це повідомили у ЮНІСЕФ та Агентстві ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Агентство ООН у справах дітей та біженців закликає батьків реєструвати своїх дітей і попереджає, що низький рівень охоплення може призвести до ізоляції біженців, повідомляє portalsamorzadowy.pl/edukacja.
Майже половина дітей українських біженців, 173 тисячі, наразі навчаються в польській системі освіти, включаючи початкові та середні школи. Решта, ймовірно, продовжать навчання в українських онлайн-школах.
Агентства ООН також високо оцінили польську систему освіти, в тому числі Міністерство освіти і науки, місцеві органи влади, директорів, вчителів та учнів за те, що вони приймають біженців у своїх школах. У Польщі біженці з України становлять 4 відсотки всіх зареєстрованих учнів. У більш ніж 85 тисячах класів є принаймні один учень-біженець.
«Школи стають чимось більшим, ніж місцем навчання, особливо під час війни. Вони дають дітям, які вже пережили втрати, переміщення і насильство, відчуття рутини й безпеки, шанс побудувати дружбу та отримати допомогу від вчителів, а також можливість інтегруватися в приймаючі громади. Вони забезпечують доступ до послуг, які підтримують психічне здоров'я та благополуччя дітей», — сказав Рашед Мустафа Сарвар, координатор Представництва ЮНІСЕФ у справах біженців у Польщі.
Хоча перевірених даних немає, за оцінками, близько 30 відсотків українських дітей, які навчаються в польській системі освіти, також навчаються онлайн. Для цих дітей це може бути виснажливим і дуже складним. Деякі діти біженців навчаються неформально, відвідують українські школи або взагалі кинули навчання. Низький рівень зарахування можна пояснити такими факторами, як часті переїзди в Україну та з України, а також такими перешкодами, як мовний бар'єр і здатність шкіл прийняти нових учнів.
Нагадаємо, міжнародна фундація у Польщі продовжила виплати грошової допомоги українцям. Також уряд цієї країни прийняв рішення збільшити розмір виплат на дітей біженців.
657Читайте нас у Facebook