Перед тим як «махнути на море»: що потрібно зробити з полуницею сьогодні й у найближчі місяці (відео)
Після того, як закінчився сезон, зібрано врожай, кущі полуниці треба підготувати до нового сезону.
За місячним календарем дачника, сьогодні — 10-й місячний день, який почався вчора, 25 серпня о 16:24 і триватиме до 17:42 суботи, 26 серпня, нагадують автори Telegram-каналу «Календар садівника».
День слушний для того, щоб оздоровити полуницю. Можна зробити оздоровчий розчин. Для цього шкірку банана, по одній чайній ложці соди та крохмалю залити двома літрами води й дати настоятись 12 годин. Після цього все добре збити блендером, додати ще літр води.
Потім цей розчин розвести у 10 літрах води. Рослини поливати під корінь по 300 мл.
Цього дня також рекомендується проводити:
- посадку саджанців, живців, зокрема фруктово-ягідних культур,
- пересадка рослин, щеплення,
- обробку від шкідників,
- сушіння фруктів, заготівлю соків.
Водночас сьогодні не рекомендована обрізка рослин, тому що вони у цей період підвищено чутливі до механічних пошкоджень, рани у них довго заживають.
Досвідчені дачники на полуничній грядці глибоко розпушують ґрунт і вносять комплексне добриво: по 1 ч. л. під кожний кущ. Згодом можна буде закінчити посадку вусів, а кущики поливають.
А після виконання всіх необхідних робіт можна буде і «махнути на море».
Хоча море, звичайно, можна буде створити і у себе на дачі або присадибній ділянці.
У вересні формуються квіткові бруньки, з яких наступного року з'являться ягоди. Тому у вересні важливо не забувати поливати рослини.
У жовтні для рослин створюють сприятливі умови, які допоможуть добре перезимувати. Для цього грядки поливають, видаляють бур'яни. Кущі полуниці підгортають торфом, перегноєм чи компостом.
Соковиту та солодку полуницю люблять всі. З неї можна готувати будь-які ласощі. Наприклад, кулінар Володимир Ярославський пропонує спробувати домашній сорбет з полуниці.
211Читайте нас у Facebook