- 16:24 Чомусь усі тікають: принц Гаррі та Меган Маркл зіткнулися з плинністю кадрів
- 16:21 Глобальний злив акаунтів: фахівці попереджають про витік 16 мільярдів облікових даних Apple, Facebook, Google, Telegram та інших
- 16:03 Краще пізно, ніж ніколи: ще встигнете посадити це на городі у червні
- 15:54 Його улюблена пісня: Святослав Вакарчук привітав сина з днем народження
- 15:50 Ще одна група українських полонених повернулася додому
- 15:37 Субсидія «у спадок»: хто має на неї право
- 15:23 ЄС пропонує включити Україну до своєї роумінгової зони: коли це може статися
- 14:54 Провідні європейські дипломати проведуть з Іраном переговори щодо ядерної зброї — ЗМІ
- 14:22 Загроза зростає: росія посилює військову присутність поблизу Фінляндії
- 14:06 Корупційний скандал: у ЗМІ звинуватили DeJure у відсутності звітів за використання 108 млн грн донорських коштів
- 14:01 Хашлама від Олексія Міля: навариста і неймовірно смачна
- 13:54 Парламентарі звернуться до Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо зловживань Ірини Кременовської та Олексія Святогора
Перемога України у війні: британський генерал назвав п’ять важливих завдань ЗСУ для її досягнення у 2024−2025 роках

Відомий британський військовий експерт, генерал у відставці Річард Берронс, який раніше назвав три сценарії закінчення війни в Україні, дав інтерв'ю газеті The Financial Times (FT), у якому дав важливі рекомендації ЗСУ. Він вважає, що нинішній контрнаступ української армії не зможе домогтися скорочення вдвічі тимчасово окупованих територій, однак він уже показав, що росію можна перемогти в цій війні. Однак Берронс вважає, що зробити це у 2023 році не вдасться. Такий успіх можливий, на його думку, у 2024−2025 роках.
«Скромний прогрес, досягнутий цього літа, показує, що, хоча подолання добре підготовленої оборони під час війни, що ведеться традиційними методами, може бути однією з найважчих операцій, його все ж таки можна реалізувати», — упевнений Берронс.
«Російські сили розтягнуті, виснажені і не мають резервів, але якщо вони просто не здадуться, то це буде ще довгий шлях», — вказав генерал на причину затяжного характеру війни.
Читайте також: путін не піде на переговори без поразки своєї армії, — аналітик
Берронс підкреслює, що Україні знадобиться час до середини 2024 року, щоб відновити міць Військово-повітряних сил і розв'язати проблему з нестачею обладнання для розмінування, без якого вкрай складно прориватися через першу лінію російської оборони.
В інтерв'ю Берронс називає п'ять кроків, які можуть призвести до перемоги ЗСУ.
По-перше, Києву не варто форсувати досягнення успіху на полі бою до того, як з'являться потрібні для цього технічні засоби.
По-друге, протягом усієї майбутньої зими необхідно чинити неослабний тиск на російські окупаційні сили.
По-третє, Україна повинна системно домагатися ослаблення військової хватки росії на своїх територіях у 2024 році та в наступний період. «Розгром артилерійського озброєння має велике значення, як і атаки на цілі в більш глибокому тилу на всій окупованій території», — вважає британський експерт.
Читайте також: Україна досягає значного прогресу на південному фронті, — ISW
По-четверте, упевнений Берронс, «необхідно нейтралізувати російський Чорноморський флот, який є двигуном руйнівних ударів Москви крилатими ракетами і ключовим обмежувачем експорту зерна». «Слід зробити так, щоб до весни 2024 року Чорноморський флот більше не відігравав істотної ролі в цій війні», — зазначає експерт.
Нарешті, по-п'яте, «необхідно визнати, що в цій війні визначальним фактором військового успіху є оборонно-промисловий потенціал Заходу та України». «Можна було б забезпечити поповнення із запасів, але нині військова кампанія України залежить від союзників, які нарощують обсяги своєї оборонної промисловості. Надходження боєприпасів з нових розширених виробничих ліній почнеться щонайраніше з середини 2024 року, і це має забезпечити істотний перелом у наступальному потенціалі Києва», — підбиває підсумок Річард Берронс.
Раніше «ФАКТИ» публікували точку зору британського експерта Люка Коффі: найбільше українці потребують західного терпіння і рішучості.
494Читайте нас у Facebook