Верховна Рада Украъни у другому читанні ухвалила законопроєкти стосовно набуття спадщини.
Як повідомляють novyny.live, документи передбачають зупинення термінів позовної давності, а також оновлять правила прийняття спадщини.
Серед ключових положень документів відзначаються наступні:
- місцем відкриття спадщини стане останнє місце проживання спадкодавця (повернуть попередню редакцію статті 1221 Цивільного кодексу);
- у разі, якщо місце проживання спадкодавця невідоме чи зареєстроване за межами країни, то місцем відкриття спадщини стане місцезнаходження нерухомого майна чи основної його частини (повернуть попередню редакцію статті 1221 Цивільного кодексу);
- якщо місцем відкриття спадщини вказано населений пункт, де ведуться бойові дії чи який тимчасово окупований росією, то з питань спадщини можна буде звертатися до будь-якого нотаріуса.
Також ініціатива передбачає, що свідоцтво про право на спадщину буде видаватися після того, як сплив термін для прийняття спадщини. Тоді як раніше був встановлений термін шість місяців.
На період дії воєнного або надзвичайного стану в країні зупиняються терміни позовної давності (всі терміни, встановлені Цивільним кодексом України).
Зазначається, що норми набудуть чинності після підпису документів президентом та офіційного опублікування.
Раніше юристи розповідали про те, як оформлюється спадщина під час воєнного стану.
Фото Pixabay
143620Читайте нас у Facebook