У Китаї відреагували на секретну ядерну стратегію США
Президент США Джо Байден у березні затвердив засекречений ядерний стратегічний план США, який вперше переорієнтовує американську стратегію стримування, пише The New York Times.
Документ, який оновлюється приблизно кожні чотири роки, настільки засекречений, що не має електронних копій, а лише невелику кількість друкованих примірників, розповсюджених серед кількох чиновників з національної безпеки і командування Пентагону.
Проте, як зазначає видання, в нещодавніх виступах двом високопосадовцям адміністрації США дозволили натякнути на цю зміну — дуже обмеженими, окремими реченнями — напередодні детальнішого, несекретного повідомлення Конгресу, яке очікується до того, як Байден залишить свою посаду.
Пентагон вважає, що протягом наступного десятиліття китайські резерви будуть конкурувати за розміром і різноманітністю з американськими й російськими запасами.
У червні старший директор з контролю над озброєннями і нерозповсюдженням Ради національної безпеки Пранай Вадді також посилався на цей документ, в якому вперше детально проаналізовано, чи готові Сполучені Штати реагувати на ядерні кризи, що спалахують одночасно або послідовно, із застосуванням комбінації ядерної і неядерної зброї.
Нова стратегія, за словами пана Вадді, підкреслює «необхідність стримування росії, КНР і Північної Кореї одночасно».
«У минулому ймовірність того, що американські супротивники зможуть скоординувати ядерні погрози, щоб перевершити американський ядерний арсенал, здавалася малоймовірною. Але партнерство між росією і Китаєм, що розвивається, і звичайні озброєння, які Північна Корея та Іран надають росії для війни в Україні, докорінно змінили мислення Вашингтона», — пише NYT.
На нову стратегію Штатів відреагували в Піднебесній. Зокрема, Китай серйозно стурбований новинами про те, що США схвалили нову ядерну стратегію, спрямовану, зокрема, на швидке розширення ядерного арсеналу Пекіна. Про це заявило в середу, 21 серпня, китайське Міністерство закордонних справ, повідомляє Reuters.
«США розкручують наратив про ядерну загрозу з боку Китаю, знаходячи виправдання для отримання стратегічної переваги», — сказав представник МЗС Китаю.
Він додав, що Сполучені Штати постійно розпалюють так звану теорію ядерної загрози з боку Китаю останніми роками.
«Китай серйозно стурбований відповідним повідомленням, і факти повністю довели, що Сполучені Штати постійно розпалюють так звану теорію ядерної загрози з боку Китаю останніми роками», — додали в китайському міністерстві.
Нагадаємо, у липні Китай призупинив переговори з Вашингтоном щодо контролю над озброєнням та нерозповсюдження ядерної зброї на знак протесту проти продажу зброї Тайваню.
США послідовно вказують на розширення ядерного арсеналу Китаю. У щорічній доповіді Пентагону, опублікованій у жовтні минулого року, йдеться про те, що Пекін має у своєму арсеналі понад 500 ядерних боєголовок, а до 2030 року, ймовірно, їх буде вже понад тисяча.
Раніше військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко прокоментував можливість застосування росією тактичної ядерної зброї.
162Читайте нас у Facebook