У Десні та її затоках заборонено купання та ловля риби: що сталося
Після того, як російські війська вдарили по греблі Київської ГЕС, екологи виявили у річці Десна та її затоках отруйну речовину.
Про це повідомив Вишгородський міський голова Олексій Момонт.
Він уточнив, що в Десні та її затоках виявлено отруйну речовину, яка спускається по течії з російського кордону. Мешканцям громад Броварського та Вишгородського районів, через які протікає Десна, заборонили купатися та ловити рибу.
26 серпня на позачерговому засіданні Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій було прийнято рішення про заборону купання та вилову риби у Десні та її затоках.
«26.08.2024 року відбулось позачергове засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій відповідно до протоколу № 14, п. 2.5, 2.6, 2.7, Броварським та Вишгородським районним державним адміністраціям, головам Вишгородської та Пірнівської територіальної громад, заборонити для мешканців купання та вилов риби. …Категорично заборонити всьому підпорядкованому о/с купатись, переплавлятись, рибалити в Десні та її затоках! До отримання безпечних показників від екологів. Довести інформацію до підлеглих!» — йдеться у повідомленні.
Пізніше публікацію про отруйну речовину в Десні міський голова Вишгорода видалив. Але на його сторінці з'явилося повідомлення від КОДА про те, що Державна екологічна інспекція Київщини «не виявила перевищення гранично допустимих концентрацій органічних та мінеральних речовин у річці Десна в межах Київської області».
Екологи також зазначили, що вміст кисню в межах норми, а фактів мору риби не виявлено.
В повідомленні йдеться про те, що було отримано інформацію про погіршення води у річці Сейм, яка є лівою притокою Десни.
ТЕБ та НС доручила здійснювати екологічній інспекції щоденний моніторинг якості води у Десні.
«Для запобігання негативному впливу на здоровʼя населення, Київська обласна комісія Комісія ТЕБ та НС рекомендує не користуватися водою річки Десна, заборонити там купання та вилов риби в Десні, а також використання річкової води для господарських потреб та поїння худоби. Ситуація перебуває під постійним контролем. Про зміни буде повідомлятися додатково», — уточнили у КОДА.
Як повідомляли «ФАКТИ», 26 серпня ворожі російські війська під час масованої ракетної атаки вдарили по Київській гідроелектростанції у Вишгороді. Тоді керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко повідомив, що зруйнувати греблю ГЕС ракетами неможливо.
Під час тієї атаки постраждали 15 областей України. Окупанти завдали ударів по енергооб'єктах, в багатьох регіонах виникли перебої зі світлом та водою.
26 серпня українська ППО в результаті протиповітряного бою збила 201 повітряну ціль — 102 ракети та 99 ударних БпЛА.
771Читайте нас у Facebook