В Україні узаконене розсилання повісток військовозобов'язаним поштою. Більш того, цей документ вважатиметься отриманим навіть в тих випадках, якщо людина не забрала його — і якщо відмовилася зробити це, і якщо поштовий оператор поставив відмитку, що зазначеної особи за вказаною адресою немає.
На певні моменти, які дозволяють не реагувати на надіслану поштою повістку, розповіла виданню «Новини.LIVE» юристка Надія Шуляк.
Насамперед вона звернула увагу на те, що документ має бути відправленим рекомендованим листом з описом вкладення і повідомленням про вручення. Зазначений порядок врегульований нормативними документами. Так що, за словами юристки, просте поштове відправлення з повісткою буде порушенням встановлених правил.
Також військовозобов'язаний має пересвідчитися, що документ містить унікальний QR-код (за ним перевіряється інформація про особу), що повістка направлена за адресою, яка була зазначена при оновленні даних в ТЦК та СП. Якщо ж дані не були уточнені, то повістка надсилатиметься за адресою реєстрації.
«День явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше чотирнадцятого дня від дня надсилання повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення. Якщо дата прибуття визначається раніше 14-денного строку, особа має право не з’являтися за такою повісткою, оскільки працівниками ТЦК порушено пункт 34 Порядку проведення призову громадян на військову службу», — зазначила Надія Шуляк.
Юристка порадила в такому випадку надіслати лист до ТЦК з обгрунтуванням відмови від явки, вказавши на порушення Порядку.
Варто зазначити, що у разі неявки до ТЦК у визначений термін особа потрапляє у розшук та несе адміністративну відповідальність. Нагадаємо, що Порядок та новий мобілізаційний закон набули чинності у травні цього року.
Фото зі сторінки «Укрпошти» у соцмережах
336Читайте нас у Facebook