Як не втратити спадщину, якщо термін вступу в неї минув: радять юристи
Українське законодавство передбачає певні терміни, протягом яких спадкоємець має подати заяву про набуття спадщини. Це, до речі, стосується і недоотриманої пенсії померлого пенсіонера.
Проте трапляється так, що протягом шести місяців, які Цивільний кодекс відводить на прийняття спадщини, людина з якихось причин не змогла подати відповідну заяву нотаріусу. У такому разі спадщина вважається неприйнятою, пише видання «На пенсії».
Втім, із цього правила є винятки — вони стосуються людей, яким у будь-якому випадку спадщина дістанеться. Це недієздатні чи неповнолітні спадкоємці, а також ті, хто постійно проживав разом із спадкодавцем до його смерті.
Читайте також: Як оформити право спадщини на майно, що залишилося на окупованій території: юрист вказав на важливі нюанси
Невступ у спадок може бути викликаний і об'єктивними причинами, наприклад, тяжкою хворобою, перебуванням за кордоном тощо. Або ж людина просто могла не знати, що їй належить спадщина, оскільки інші спадкоємці приховували інформацію від «конкурента».
Якщо терміни пропущені, а інші спадкоємці не бажають йти на зустріч, то в такому разі фахівці радять звертатися до суду, який, у свою чергу, може визначити нові терміни для вступу в спадщину. Однак причина має бути поважною. Тож спадкоємцям радять зібрати документи, які б її підтверджували. Це може бути і медична довідка, і довідка про відрядження.
Якщо інші спадкоємці йдуть на зустріч, то у такому разі можна подати заяву нотаріусу про прийняття спадщини за загальною згодою.
У будь-якому разі людям радять оперативно звертатися до нотаріуса, який може допомогти у питаннях з оформленням спадщини, та роз'яснювати можливі ризики.
Раніше адвокат Павло Васильєв розповів, що робити, якщо спадкодавець залишив по собі борги, і в якому розмірі спадкоємець має їх погашати. А також про те, хто може відмовитися від такої спадщини.
Фото Pixabay
235Читайте нас у Facebook