Спроба націоналізації «Мотор Січі» призведе до колапсу в регіоні та остаточної втрати участі України в галузі, — ЗМІ
Наслідки гіпотетичної та абсолютно популістської відмови Антимонопольного комітету або подальшого затягування рішення на угоду США, які так і не запропонували нічого щодо консолідації акцій підприємства «Мотор Січ» у розрахунку на подальшу націоналізацію призведуть до запуску багатофакторного та вкрай негативного сценарію для України, пише в матеріалі «Так не діставайся ж нікому» для видання «Дзеркало тижня» журналіст Андрій Муравський, і перераховує всі наслідки, які чекають на країну після рішення АМКУ не консолідувати пакети акцій з метою спільного управління державою Україна та приватним китайським інвестором.
За словами журналіста, виграють конкуренти на ринку авіапрому. «Насамперед — Росія та держава Китай, в особі державної AECC. Японія та США будуть раді, що Україна не забезпечує потреби потенційного супротивника і не зближується з ним, а погіршує відносини (причому треба розуміти, що це стосується не лише галузі, а й усіх відносин у принципі). Україна точно не виграє, навпаки — отримує фактичну „чорну мітку“ та гарантію остаточної втрати виробництва авіадвигунів» , — уточнив автор матеріалу.
Націоналізація підприємства «Мотор Січ» — «вельми дороге задоволення, зараз важко уявити, що держава зможе утримувати завод і забезпечувати його повноцінними замовленнями. Чи достатньо подивитися на „Антонов“ (який зараз у власності держави. — Авт.) — де держзамовлення на будівництво транспортних літаків для забезпечення оборонних потреб? А на утримання „Мотор Січ“ щороку потрібні мільярди гривень. Це без урахування вкладень, необхідних для розвитку технологій», — написав автор.
Раніше «ФАКТИ» повідомили, що працівників заводу переведено на 4-денний робочий тиждень. У разі зупинення підприємства «Мотор Січ» без роботи у прифронтовому регіоні може залишитися 25 000 осіб.
1911Читайте нас у Facebook