Керівниця Ukrainian Film School пояснила, чому ВНЗ не встигають за неформальною освітою
Українські заклади вищої освіти в галузі культури не завжди встигають за світовими тенденціями та не мають належної матеріально-технічної бази. Тому нішу заповнює неформальна освіта, заявила під час форуму «Україна 30. Освіта і наука» керівниця першої української кіношколи Ukrainian Film School Альона Тимошенко.
ЇЇ школа, заснована на базі кіностудії FILM.UA, кожного року залучає до навчання 50 провідних фахівців галузі, які навчають понад 800 студентів кіновиробництву.
«Протягом року кожен студент створює близько 5 фільмів і може показати своє портфоліо продакшену чи кіностудії, які працюють на ринку. До нас приходять студенти з вищих навчальних закладів, аби отримати практику і працювати в професії вже під час навчання, а не через 5 років», — розповіла Тимошенко.
Тому ще під час навчання студенти беруть участь у пітчингах Держкіно та Українського культурного фонду, співпрацюють зі студіями в Україні та за кордоном. Випускниця школи Алеся Романова одразу по закінченню зіграла головну роль у фільмі «Віддана», а сценарист Стас Верещук працює над фільмом про Лобановського, який стане новим хітом українського прокату.
Як зазначає Тимошенко, державним вишам галузі культури бракує розуміння, як працює сучасна кіноіндустрія. У них немає техніки, за допомогою якої студенти могли б навчатися кіновиробництва.
«Вищі державні навчальні заклади повинні надавати матеріально-технічну базу, яка відповідає сьогоденню. На жаль, виші часто відірвані від того, що відбувається на ринку сьогодні: які є тренди, гранти, можливості для студентів. У них немає контакту з індустрією», — коментує керівниця Ukrainian Film School.
На її думку, «неформальна освіта створює достойну конкуренцію і провокуватиме ринок до змін, змушуючи розвиватися, змінюватися і боротися за увагу студентів».
279Читайте нас у Facebook