Чому українцям відмовляють у отриманні субсидії: заступник міністра назвав найпоширеніші причини
У Міністерстві соцполітики назвали найпоширеніші причини, через які українцям відмовляють у наданні субсидії на оплату послуг ЖКГ.
За словами заступника міністра Віталія Музиченка, субсидію на загальних підставах не призначають громадянам, які мають заборгованість з оплати комуналки (понад три місяці). Але людина може опротестувати заборгованість у суді чи реструктуризувати борги. Після надання відповідних документів субсидію призначать у поточному режимі.
Читайте також: «Субсідії на опалювальний сезон: як перевірити статус та розмір виплат».
Найбільш типовими причинами відмов заступник міністра назвав наявність депозитів, а також володіння кількома об'єктами нерухомості, особливо у містах.
«У багатьох випадках є розуміння того, що багато працездатних членів сім'ї, які ніде не працюють систематично роками і не перебувають на обліку у центрі зайнятості» , — зазначив Віталій Музиченко.
За його словами, понад 200 тисяч домоволодінь не пройшли перевірку після звернення по субсидії. «Але це не означає, що всі вони втратили право на субсидію — ситуація може змінюватись. Наприклад, людина раніше мала депозит, а наразі ні. І так далі», — додав заступник міністра.
Читайте також: «Субсидії на опалювальний сезон: що впливає на суму та на який термін призначають».
За його словами, цього року на субсидії додатково виділили 12 млрд. гривень. «Коли розраховувався відповідний ресурс, то враховувалося збільшення норм при карантинних обмеженнях. Цього року нам коштів вистачить», — зазначив Музиченко.
Раніше повідомлялося, у яких випадках одержувач субсидії може втратити на неї право та «попасти» на великий штраф.
Фото Сергія ТУШИНСЬКОГО, «ФАКТИ».
1209Читайте нас у Facebook