15 листопада на запитання читачів «ФАКТІВ» відповість офтальмолог Дмитро Жмурик
— Коли люди скаржаться на такі симптоми, як блискавки, спалахи перед очима, це може означати, що сталося відшарування сітківки, і тоді до лікаря краще звернутись якнайшвидше, — каже доцент кафедри офтальмології Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика, медичний директор центру «OCHI CLINIC» доктор медичних наук Дмитро Жмурик. — Спеціаліст визначить, наскільки це загрозлива ситуація. Може статися, що приводів для термінового втручання немає, і тоді він скерує до інших лікарів.
Читайте також: «Як допомогти очам, втомленим через роботу за комп’ютером, і які захворювання „бачить“ лікар на очному дні», — офтальмолог
— На які ще симптоми варто звернути увагу, щоб не пропустити захворювання очей?
— Якщо у людини з’явилася завіса перед очима, в одних випадках так проявляється катаракта, в інших — діагностуємо проблеми з сітківкою. Деякі пацієнти жаліються на появу білих мушок, що досить небезпечно — це одне із свідчень крововиливу, що стався в оці. Найчастіше таке трапляється у гіпертоніків під час значного підвищення тиску. А от чорні мушки, хоча і дратують пацієнтів, загалом не є небезпечними. Хочу підкреслити: будь-які скарги важливі, про них треба повідомити лікаря. Він призначить обстеження і визначить, як можна допомогти.
— Які саме обстеження?
— Усім пацієнтам перевіряємо стан очного дна, поле зору, внутрішньоочний тиск. Якщо він підвищений, це може свідчити про таке важке захворювання, як глаукома, тому що воно спричиняє загибель очного нерва й сліпоту. Але такий розвиток подій можна попередити. За необхідності проводимо МРТ ока — дуже інформативне обстеження. На основі отриманих даних обираємо методи лікування. Сучасне хірургічне обладнання, нові матеріали дозволяють творити дива, виконуючи операції найвищого рівня складності. А найпростішою вважається операція з приводу неускладненої катаракти: заміна кришталика триває близько семи хвилин і дозволяє повністю відновити зір.
Чи знадобляться окуляри після заміни кришталика? Які захворювання можна «прочитати» на очному дні? Як не пропустити глаукому?На ці та інші запитання наших читачів в понеділок, 15 листопада, з 14:00 до 15:00 під час прямої лінії «ФАКТІВ» відповість офтальмохірург вищої категорії Дмитро Васильович Жмурик.
Дзвоніть у редакцію за телефоном (044) 503 77−74
Заздалегідь надсилайте запитання на електронну адресу [email protected]
Матеріал про пряму лінію читайте в четвер, 25 листопада
Раніше лікар-офтальмолог Оксана Вітовська пояснила, як відрізнити алергічний, вірусний і бактеріальний кон'юнктивіти.
Читайте нас у Facebook