«Не бійтеся садити троянди густо»: осінь — найкраща пора для розмноження цариці квітів
Найважливіший момент у вирощуванні троянд — посадка. Й осінь — чудова пора, аби це зробити. За словами квітникарки Ольги Чеботарьової, троянди, завдяки родючості нашої української землі ростуть у всіх регіонах, без виключення:
«Просто для кращого результату все ж слід звернути увагу на характеристики сорту, рекомендовані зони вирощування. Троянди люблять сонце, але як показує практика, багато сортів добре ростуть у місцях, де сонце буває лише пів дня. Але все ж пам'ятайте, що тіньовиносливість і тіньовитривалість — різні речі, і всі троянди, без виключення, не можуть рости в повній тіні.
Не забувайте про протяги, в місцях, де вони є, троянди краще не садити. Саджанці, що придбали, обов'язково треба підрізати і доволі сильно, залишивши 15 см. Я дуже часто зустрічаю в людей саме цю помилку під час садіння троянд, а вона вартує потім того, що рослина довго приживається і нові пагони будуть тонкі та часто сліпі.
Ще один важливий момент — це замочування саджанців перед посадкою. Мінімальний час, щоб рослини напилися, 6 годин. У воду для замочування ви можете додавати препарати типу Корневін, це зайвим не буде.
Середній розмір лунки для посадки троянд повинен бути 30*30*30 см. Не бійтеся садити троянди густо, адже тільки так можете досягти шикарного ландшафтного ефекту у вашому розарії. Допустима відстань між спреями — 30 см, ґрунтопокривними -70−100 см, а між всіма останніми різновидами — 50 см".
Підготовлені ямки треба полити ретельно, але не слід користуватися навозом чи іншими добривами, бо молодим рослинам це тільки зашкодить.
«У троянди є місце щеплення — де з шийки кореня починає розвиватися сам трояндовий кущ. Саме його правильне розташування під час посадки гарантує гарний розвиток і добру зимівлю троянди, — продовжує квітникарка. — Розташування щеплення над поверхнею ґрунту, а також надзвичайно сильне його заглиблення можуть негативно позначитися на житті та здоров'ї рослини. Для західних і північних регіонів України я рекомендую місце щеплення заглиблювати нижче рівня землі приблизно на 5 см, а для всіх інших достатньо і 3 см. Не забувайте також обов'язково розправляти коріння. А далі все як у всіх, поступово підсипаючи землі, добре втрамбовуємо її і поливаємо зверху. Для утеплення нагортаємо до 20 см землі. Поливаємо регулярно впродовж двох тижнів, дивимося по порі року, погоді, бажано, щоб при поливі вода на самі рослини не попадала».
11055Читайте також: Ніколи так не робіть: п'ять найбільших помилок при вирощуванні троянд
Читайте нас у Facebook