- 14:01 У віці 90 років померла відома радянська актриса-путіністка
- 13:52 Без Нелі Штепи: у Полтаві вп’яте поспіль не зміг розпочатися суд над ексмеркою Слов’янська, бо вона не виходить на зв’язок
- 13:11 Випросив: Трампа таки номінували на Нобелівську премію миру
- 12:46 Готуйтеся до масштабних перевірок: частина українців можуть втратити соцвиплати вже у липні
- 12:20 «Скажу чесно: не одній кобіті зносило дах від мого м’яса»: відомий український співак запустив власне кулінарне шоу
- 12:01 Швидкий пиріг з трьох інгредієнтів: без борошна та цукру, ніжний та смачний
- 11:33 Під вибухи «Шахедів» й балістичних ракет: відомий гурт переспівав українською свій хіт
- 11:12 Майже 300 дронів та близько десятка ракет: як Повітряні сили відбивали нічний удар окупантів по Полтавщині
- 10:45 Любов зла: на Закарпатті зловили втікача із Запоріжжя, який завдав своїй дівчині 77 ножових поранень
- 10:22 Літнє сонцестояння 21 червня: що не можна робити і кому зі знаків зодіаку пощастить цього дня
- 09:53 Колишня найсильніша тенісистка світу народила другу дитину: фото малечі
- 09:32 У суботу ще доведеться «померзнути»: прогноз синоптиків на вихідні 21 та 22 червня
Про що розповідає поведінка путіна останнім часом: психолог Валентин Кім про мову тіла російського диктатора

Аналізуючи останні дії та виступи путіна, зокрема його привітання пропагандистів з бокалом шампанського в руках, політичний психолог Валентин Кім зазначає, що кремлівському диктатору неприємна ані ситуація, ані те, що він вимушений щось пояснювати.
— На перший погляд, може здатись, що людина виправдовується, і це достатньо звичайна реакція, — каже Валентин Кім. — В такій ситуації будь-який політик поводився б саме так.
Найголовніше, як він невербально реагує на цю подію. Так, якість аргументації достатньо дитяча. Це є свідченням того, що йому неприємно і він не готовий відповідати на такі запитання. Загалом, останні виступи путіна — дуже невдалі.
У президента рф за цей рік було кілька дуже чітких періодів поведінки, вважає психолог. Їх можна розділити на три ключові етапи.
— Перший — сховався. Після 24 лютого його тривалий час взагалі ніде не було, — пояснює Віталій Кім. — Він уникав зустрічей, інтерв'ю, відповідей. Тобто він не існував в інформаційному просторі, а чекав. Це типова поведінка: сховатись та вижидати, поки мине загроза і можна буде вилізти. Проте загроза не проходила.
Другий етап був дуже активний. Він поїхав в Тегеран, Самарканд, зустрічався з Ердоганом, намагався — з Сі Цзіньпіном. Тобто у нього влітку було активне турне. Він проявив наполегливість, щоб самотужки виправити ситуацію, надати їй необхідну дипломатичну підтримку.
Третій період — коли він зник. Це час апатії, знесилення. Такі висновки я роблю з його невербальної поведінки. Він вимушений був оголосити про мобілізацію, приєднання територій. Щоправда, коли їх приєднували, це не було святом для цієї людини. Не таке, як було коли захопили Крим. Під час оголошення про приєднання нових територій цьогоріч на путіна шкода було дивитись: жодної радості, ініціативи. Ба більше, він поліз на сцену, почав щось скандувати, але бувши непублічним політиком, не оратором, він не вміє керувати заходами і масами. Таке невігластво було дуже помітно.
Також в ексклюзивному інтерв’ю політичний психолог Валентин Кім розповів, коли звичайні росіяни втратили природні людські почуття, чому «за порєбріком» наразі неможлива революція та про неготовність навіть роспропаганди до тривалої війни.
1880Читайте також: «Мабуть, у пеклі не так страшно, як зараз у Бахмуті»: мешканець міста про життя під обстрілами
Читайте нас у Facebook