«Надзвичайний стан у системі освіти»: німці про українських дітей-біженців у школах
Понад 200 000 дітей біженців з України відвідують німецькі школи. В установах б'ють на сполох, багато навчальних закладів перевантажені через цю ситуацію. Скасування уроків, занадто велика кількість замін, перевантажені або відсутні вчителі, предмети, які важко викладати, розлючені батьки — все це проблеми, які є частиною повсякденного життя німецьких шкіл протягом багатьох років, повідомляє Tagesspiegel.
Найбільше учнів прийняла земля Північний Рейн-Вестфалія (38 151), за нею йдуть Баварія (29 405) та Баден-Вюртемберг (28 549). Заклади б'ють на сполох: вимоги до вчителів надзвичайно зросли, повідомив Олександр Хандшух з Німецької асоціації міст і муніципалітетів в інтерв'ю виданню.
«Багато українських дітей потребують догляду, відчувається нестача кваліфікованих працівників. У дитячих садках дефіцит, можливо, ще більший, а вільних місць і так не вистачає».
Федеральний міністр освіти Беттіна Штарк-Ватцінгер заявила газеті Tagesspiegel, що вона продовжує сподіватися, що українські діти та молодь повернуться на батьківщину якомога швидше, але німці також мають бути готовими до більш довгострокової перспективи.
«Система освіти знаходиться на межі колапсу», — заявила Майке Фіннерн, голова профспілки вчителів Erziehung und Wissenschaft. Відповідальні міністерства тепер мають виконати свої зобов'язання. Нестача вчителів та приміщень була величезною проблемою ще до війни.
«Ми є експертами у своїх предметах, але, як правило, не є перекладачами на українську чи російську мови… а наш часовий контингент не дозволяє нам надавати психосоціальну підтримку в індивідуальних випадках», — зазначив Міхаель Швегерль, голова Баварської асоціації філологів, визначаючи суть проблеми.
А мовних курсів, які пропонуються українським школярам, часто недостатньо, але велика кількість шкіл змушена була скасувати інші курси. За оцінками Німецької асоціації вчителів, зараз у Німеччині не вистачає близько 40 000 вчителів. Це має особливо сильний вплив у Саксонії: переважна більшість українських школярів навчається в загальноукраїнських класах. Українські класи значною мірою перешкоджають інтеграції, німецькі та українські діти не ладнають між собою.
У зв'язку з тим, що існує величезний дефіцит вчителів німецької мови як другої, дітей навчають українські вчителі, процедура визнання яких ще не завершена, додає видання.
Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що у країнах Євросоюзу, які дали тимчасовий захист українцям, що рятуються від війни, змінюють правила перебування та надання допомоги біженцям.
2415Читайте також: Стануть славними канадцями: українським біженцям допоможуть залишитись у Канаді
Читайте нас у Facebook