Звернутися до нашого консульства та подати заяву: експерт розповів, як відкрити спадщину за кордоном
Часто виникають ситуації, коли українці виїхали за кордон, а в них помер родич. Тому виникає цілком логічне питання — як відкрити спадщину і куди подавати заяву. Відповідь на нього дав адвокат Роман Сімутін.
«До вторгнення заява про відкриття спадкової справи подавалася нотаріусу виключно за місцем смерті спадкодавця. Зараз — будь-якому нотаріусу на території України.
Варіант № 1 — написали заяву, обрали нотаріуса, переконалися, що він працює, наприклад, зателефонувавши. Попередньо обговорили умови — і відправили заяву поштою, з повідомленням про вручення та описом документів, але ваш підпис повинен бути нотаріально завірений.
Варіант № 2 — звернутися до нашого консульства та подати заяву. Якщо направите заяву, тоді легко встановите додатковий строк на прийняття спадщини, навіть якщо нотаріус не отримає вашу заяву та не відкриє спадщину. Тобто у вас буде неспростовний доказ своєчасного звернення, в суді не буде проблем із доказуванням того, чому не звернулися вчасно — ви гарантовано вступите у спадок. У випадку пропуску строку на прийняття спадщини у зв’язку з перебуванням за кордоном — долю вашого спадку вирішуватиме суд".
Написати заяву та відправити поштою лист, додає адвокат, ви зможете за годину. Та це дозволить вам зберегти вагон часу на судову тяганину і кілька тисяч доларів витрат.
Нагадаємо, що необхідно знати, щоб продати квартиру за довіреністю під час воєнного стану.
423Читайте нас у Facebook