Чи можуть українці переоформити автомобіль без відвідування ТЦК: відповідь юриста
Українські чоловіки знають, що в умовах воєнного стану і повномасштабного вторгнення рф можуть стикнутися з масою обмежень, в тому числі і можуть при певних обставинах залишитись без особистого транспортного засобу.
Крім того, українцям потрібно завжди мати при собі паспорт, військовий квиток тощо. В зв'язку з цим у багатьох виникає питання про те, чи можна оформити/переоформити автомобіль без відвідування ТЦК та СП. Відповідь на нього дала юристка Неля Романенко.
За її словами, вимог пред’являти військово-обліковий документ або надавати інші відомості про перебування на військовому обліку під час перереєстрації автомобіля не існує. Вона наголосила, що немає жодного нормативно-правового акту, який регламентував би подібну необхідність. Романенко також звернула увагу, що відсутність військового квитка в автовласника не може бути підставою для відмови в наданні послуг у сервісному центрі МВС.
Також юрист рекомендувала тим громадянам, які не хочуть особисто відвідувати установу для перереєстрації автомобіля, звернутися до нотаріуса для оформлення довіреності на здійснення відповідних дій іншою особою.
Своєю чергою, колега Нелі Романенко Дмитро Франчук відповів на питання, чи можуть співробітники ТЦК при перевірках на блокпостах вилучати водійські права.
Адвокат пояснив, що ТЦК не мають права забирати будь-які документи без причин. Вони можуть перевіряти і вилучати тільки військові документи, такі як військовий квиток або приписне свідоцтво, і лише у випадках, передбачених законом.
Проте ТЦК не мають права забирати у людини паспорт, водійське посвідчення, банківські картки та інші документи, які не пов’язані з військовим обліком. Якщо документи забрали незаконно, юрист радить вимагати пояснень і попросити показати правовий акт або наказ, який дозволяє це зробити.
Якщо підстави для вилучення документів викликають сумніви, варто записати розмову або зняти відео. Це буде важливим доказом у разі суду. Якщо документи забрали незаконно, потрібно негайно звернутися до поліції та подати заяву, яка має бути офіційно зареєстрована.
Якщо поліція не реагує або потрібні додаткові дії, можна подати скаргу до прокуратури або звернутися до суду, щоб повернути документи і притягнути винних до відповідальності.
В той же час, нагадаємо, позбутися прав на півроку можна за інше, начебто «малозначне» порушення, а саме несправність габаритних вогнів.
379Читайте нас у Facebook