До правоохоронців потрапили списки ухилянтів, які платили голові Хмельницької МСЕК: що їм загрожує
Співробітники Державного бюро розслідувань, які під час обшуків знайшли у керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизиу мільйони доларів та повідомили їй про підозру у незаконному збагачені, наразі вивчають списки ухилянтів, які платили чиновниці хабарі, аби отримати «інвалідність» та уникнути моблізації.
Ці документи, із зазначенням прізвищ та сфальшованих діагнозів, як повідомляє «Суспільне», були виявлені у робочому кабінеті керівниці обласної МСЕК Тетяни Крупи.
Людей, які фігурують в цих списках, мають знайти та перевірити органи досудового розслідування. Якщо з'ясується, що діагноз був поставлений фіктивний, то надалі слідчі будуть досліджувати увесь «ланцюжок» — людей, які вивели ухилянта на «потрібних» осіб.
За словами адвокатки Наталії Свірневської, ухилянтам із сфальшованим діагнозом, що був «встановлений» з метою ухилення від мобілізації, може загрожувати відповідальність за статтею 336 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до п'яти років.
Втім, покарання може бути й суворішим, якщо слідство доведе надання посадовцям хабаря. Це вже може бути стаття 369 Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає покарання у вигляді штрафу до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без.
За словами адвокатки, покарання залежитиме від того, чи людина сама запропонувала хабар, чи її змусили це зробити.
Нагадаємо, що чиновниця та її родичи виявилися власниками 30 об'єктами нерухомості у Хмельницькому, Львові та Києві, дев'яти елітних автівок, готельно-ресторанного комплекса, а також нерухомості за кордоном. Тільки під час обшуків у керівниці обласної МСЕК та її сина, який очолює обласний главк ПФУ, знайшли коштів на 6 мільйонів доларів.
Фото ДБР
1055Читайте нас у Facebook