- 09:21 За добу в країні зафіксовано 11 680 нових випадків коронавірусу, 457 українців померли
- 09:20 Знову втрати на фронті: загинув військовослужбовець Збройних Сил України
- 09:04 Відео Емілі Ратковскі у бікіні після пологів за добу набрало понад півтора мільйона лайків
- 09:03 Билися навіть дівчата: масова бійка футболістів і уболівальників в Іспанії потрапила на відео
- 09:01 «Улюблений мамин чоловічок»: Анастасія Приходько вперше показала новонародженого малюка
- 09:00 Коронавірус в Україні: статистика захворюваності та смертності по областям (оновлюється)
- 08:59 Наречений помилився адресою і потрапив на чуже весілля, ледь не одружившись зі сторонньою жінкою
- 08:37 Смертельна ДТП на Одеській трасі під Києвом: водій автобуса не впорався з керуванням і загинув
- 08:22 Мадонна купила особняк у співака The Weeknd за 19,3 мільйона доларів
- 08:19 Намагалися знищити фізично та словами: донька Сумської Аня Борисюк розповіла про страшні випадки булінгу у школі
- 07:46 У США поліцейські ліквідували учня, який здійняв стрілянину у школі
- 07:21 Допомагав уникнути призову до армії за 6,5 тисяч доларів: під Одесою на хабарі затримали чиновника Міноборони

Мануфактура: Lladro
Час: 1987
Скульптор: Francisco Catalá
Висота: 26 cm
Із майбутньої
київської експозиції
приватної колекції
«Shvets Museum»
П'ятого квітня 1943 року три бразильських рибалки помітили в океані невеликий пліт. Він був страшно пошарпаний штормами, і це було вельми жалюгідне видовище. На плоту вони виявили молодого чоловіка. Вкрай виснажений хлопець говорив китайською та англійською мовами, але причину тяжкого становища, в якому опинився, пояснити рибалкам, що знали тільки португальську, так і не зміг. І лише через кілька днів, коли нещасний був доставлений на берег і зустрівся з представниками місцевої влади, стало зрозуміло, що перед ними знаходиться людина, що зуміла провести у відкритому океані 133 дні. Без води і їжі. У повній самоті. До речі, цей рекорд досі не був побитий ніким більше у всьому світі.
А почалося все з того, що восени 1942 року британське торгове судно Ben Lomond, на якому китаєць Пань Лянь служив стюардом, було торпедоване німецьким підводним човном. Нікому з 55 членів екіпажу врятуватися не вдалося. Тільки Лянь встиг вистрибнути за борт корабля до того, як вибух котлів розніс судно вщент. Плавати 24-річний стюард, на свою біду, не вмів взагалі. Але йому пощастило вхопитися у воді за стандартний 8-футовий рятувальний пліт, який і став його притулком на довгих чотири з половиною місяці жорстоких випробувань. На плоту було кілька жерстяних банок з печивом, 40 літрів питної води, кілька плиток шоколаду, мотузка, димові шашки і електричний ліхтарик.
Продукти закінчилися напрочуд швидко. Допомоги чекати не було звідки. Довелося нещасному Ляню самому потурбуватися про те, щоб хоч якось забезпечити себе водою і їжею. Дощову воду він навчився добувати за допомогою тенту. А для лову риби пристосував цвях, перероблений в гачок, і волокна від мотузки. Одного разу йому вдалося якимось неймовірним чином затягнути на борт свого суденця досить велику акулу, яка раптово накинулася на нього. На щастя, у відчайдушній сутичці за життя людина виявилася сильнішою…
Незабаром Лянь втратив рахунок дням. Тільки орієнтуючись на місяць, ще якось уявляв, скільки часу вже провів в океані. Іноді поблизу навіть проходили якісь кораблі. Але, роздивившись, що людина дуже вже схожа на японця, руку допомоги ніхто йому так і не простягнув. У роки Другої Світової війни це означало б «врятувати ворога». А тут ще штормовими хвилями з плота змило практично все, що на ньому було, включаючи невеликі запаси води і в'яленої риби. Вимушена подорож йшла до сумного завершення, якби раптом на горизонті не з'явився човен з трьома бразильськими моряками. Пань Лянь був врятований …
Після декількох тижнів, проведених у лікарні, він благополучно іммігрував в США, де влаштувався на службу в якості все того ж стюарда. Оскільки в роки війни він працював на британському судні, король Георг VI (до речі, батько нинішньої англійської королеви Єлизавети) нагородив його почесною медаллю. А історія Ляня з того часу включена в підручники Королівського флоту як яскравий приклад виживання в екстремальних умовах.
Всім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра і щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
- Беня, ось я вам кажу: через 5 років ми будемо жити краще, ніж у Європі! - І що ж у них там таке станеться ?!