- 10:49 Підгортання та захист від шкідників: що у червнів варто зробити з картоплею та цибулею на городі
- 10:23 Нічого не до вподоби: мережа відреагувала на тренди від відомого дизайнера
- 09:59 У Києві перекрили дві дороги та зачинили станцію метро: де діють обмеження
- 09:54 Президент українського футзального клубу загинув на війні
- 09:28 Пенсійна реформа в Україні: як на виплати вплинуть «бали»
- 08:56 Окупанти атакували Запоріжжя «шахедами»: в місті є постраждалі
- 08:18 Близнюки дізнаються багато цікавого, а перед Стрільцями відкриються нові можливості: гороскоп на 14 червня та порада мольфара
- 13.06 22:28 Прикраса з історією: чому тіара знову в тренді
- 13.06 22:01 Секрет теплих зустрічей: приготуйте рідним фантастичне медове печиво до ароматного чаю
- 13.06 21:31 Хоче яхту та гарячих хлопців: Дженніфер Лопес надихається Леонардо Ді Капріо
- 13.06 21:00 Як побороти гниль на вишні: прості та доступні способи, що творять дива
- 13.06 20:35 Кабмін передав частину функцій від органів соцзахисту до Пенсійного фонду: що важливо знати
Розшук Петрова та Боширова: боєприпаси зі складу у чеському Врбетіце, ймовірно, призначалися Україні — ЗМІ

В результаті підриву складу боєприпасів в чеській Врбетіце в жовтні 2014 року загинули 2 людини, евакуювати довелося кілька муніципалітетів. Про це прем'єр-міністр Андрій Бабіш і міністр внутрішніх справ Ян Хамачек заявили на прес-конференції в суботу, пояснюючи рішення вислати з країни 18 російських дипломатів, інформує місцеве інтернет-видання.
Поліція, зокрема Національний центр по боротьбі з організованою злочинністю, працювала над справою протягом багатьох років разом зі службою контррозвідки BIS і обласною прокуратурою Брно. У 2020 році детективам нарешті вдалося досягти прогресу.
Так, було встановлено, що 13 жовтня 2014 агенти ГРУ з оперативними псевдо Петров і Боширов (працюють в спеціалізованому підрозділі по номеру 29155, який здійснює насильницькі дії за кордоном) прибули до Чехії регулярним рейсом «Аерофлоту» з Москви. При цьому вони використовували паспорти, видані спецслужбами на вигадані імена.
Публічно декларованою метою їх поїздки було відвідування складу боєприпасів в Врбетіце, яке вони замовили заздалегідь по електронній пошті, яка, згідно з експертизою поліції, була позбавлена всіх метаданих. Це робить неможливим точно визначити, звідки воно було направлено.
Оператор видав дозвіл на в'їзд в Врбетіце на період з 13 по 17 жовтня. Вибух в складі боєприпасів № 16 стався 16 жовтня о 9:25. Поліція поки не має прямих доказів того, що обидва чоловіки насправді входили в комплекс фізично, але вважають цю гіпотезу дуже реалістичною.
За даними поліції, на час перебування Чепіги та Мішкіна у Врбетіце там якраз вивантажували зброю, яке повинен був придбати болгарський торговець зброєю Еміліан Гебррєв. Очевидно, він постачав зброю в Україну, що не сподобалося Москві.
Поліція працює з версією, що Чепіга і Мішкін приїхали заради цього.
«Вибухову систему ще не знайдено, оскільки район Врбетіце повністю зруйнований. Можливо, вибух повинен був відбутися не в Чехії, а тільки потім під час транспортування зброї в іншу країну», — заявило джерело, знайоме з матеріалами справи.
Відзначимо, що в травні 2015 Гебрєв був отруєний під час вечері в розкішному ресторані в центрі болгарської столиці, наступного дня впав у кому. Лікарі виявили, що хтось отруїв торговця та його супутників. Через рік слідчі безуспішно закінчили розшук винуватців нападу. Однак справу поновили в 2018 році, коли Сергія Скрипаля отруїли. Тоді болгарська прокуратура отримала нову інформацію і звинуватила двох громадян Росії, пов'язаних з ГРУ, в замаху на вбивство Гебрєва. Було висунуто версію, що він поставляв зброю Міністерству внутрішніх справ України та Національної гвардії, силовики яких воювали на війні в Донбасі проти проросійських сепаратистів.
Нагадаємо, напередодні поліція Чехії офіційно оголосила в розшук громадян РФ Олександра Петрова і Руслана Бошірова, підозрюваних до вибуху на іскладі боєприпасів під Врбетіце.
1575Читайте нас у Facebook