- 10:24 Нарешті це зробила: Jerry Heil двічі відкладала премʼєру нової пісні
- 09:56 Окупанти били вночі дронами та «Іскандерами»: під удари потрапили Донецька, Дніпропетровська та Харківська області
- 09:31 Українська медалістка Олімпійських ігор-2024 стала мамою
- 09:06 Безпілотники масовано атакували Крим: вибухи лунали в Сімферополі, Севастополі, Євпаторії, Алушті, Феодосії
- 08:42 Ізраїль атакував Іран і чекає на удар у відповідь
- 08:17 Овнам — енергія, Ракам — емоції, а Левам — творчість: гороскоп на 13 червня для всіх знаків Зодіаку
- 00:07 Україна U21 прикро програла Данії на старті Євро-2025: відеоогляд матчу
- 12.06 22:27 Тест «Ресторанний етикет» від тренд-редакторки «ФАКТІВ» Ольги Сметанської
- 12.06 22:00 Незвичайний салат від кулінарки-гастроблогерки Марини Гармаш: смакує зі смаженою картоплею
- 12.06 21:30 Загадкова каблучка на пальці доньки Джолі та Пітта спровокувала чутки про можливі заручини
- 12.06 21:01 Найкращі овочі та фрукти від гіпертонії: обов’язково включіть їх до свого меню
- 12.06 20:45 «Квіткові натюрморти відновлюють нас, як сама природа», — колекціонерка фарфору Людмила Карпінська-Романюк
У Росії мало військ для масштабного вторгнення в Україну, — аналітики Міжнародної кризової групи

На тлі накопичення російських військ у прикордонних з Україною районах, а також у окупованому РФ Криму, аналітики відзначають, що вірогідність відновлення кровопролитних боїв невелика.
Про це йдеться у доповіді Міжнародної кризової групи (International Crisis Group). «Не дивлячись на те, що російські танки перекидаються до кордону, ймовірність неминучого відновлення кровопролитних боїв, які сколихнули Донбас, смугу східної України у 2014 і 2015 роках, невелика», — йдеться у документі.
Автори доповіді стверджують, що хоча кількість і конфігурація військ викликають стурбованість, це не відповідає наступальній схемі. Також відзначаються, що нарощування військ може створити грунт для протистояння, в якому «Україні доведеться вибирати між бездіяльністю перед обличчям тривалих провокацій та діями, які Москва може використовувати як привід для подальшої ескалації».
Аналітики ICG, зокрема, згадують про великий військовий табір, що розгорнуто у Воронезької області Росії, відзначаючи, що «хоча новий форпост у Воронежі здається тимчасовим, війська можуть залишатися там як мінімум до запланованих на вересень російсько-білоруських навчань».
«Кремль може сподіватися, що реакція Заходу на розгортання військ ще раз продемонструє, що, незважаючи на всю риторику, жодна західна держава не прийде на допомогу Україні, якщо вона зіткнеться із військовою загрозою, яка наростає. Москва також може прагнути збільшити свої важелі впливу на західних колег з широкого кола питань, які розділяють їх», — йдеться в документі.
Ексклюзивне інтерв'ю з політиком і дипломатом, колишнім учасником переговорів у Мінську Романом Безсмертним, який, зокрема, вважає, що питання розгортання серйозного збройного конфлікту в Європі — це питання часу, читайте на сайті «ФАКТІВ».
Ілюстративне зображення з сайту МО РФ.
817Читайте нас у Facebook