- 10:44 У разі звільнення на пенсію можна вийти достроково, але є умови: у ПФУ пояснили нюанси
- 10:24 Нарешті це зробила: Jerry Heil двічі відкладала премʼєру нової пісні
- 09:56 Окупанти били вночі дронами та «Іскандерами»: під удари потрапили Донецька, Дніпропетровська та Харківська області
- 09:31 Українська медалістка Олімпійських ігор-2024 стала мамою
- 09:06 Безпілотники масовано атакували Крим: вибухи лунали в Сімферополі, Севастополі, Євпаторії, Алушті, Феодосії
- 08:42 Ізраїль атакував Іран і чекає на удар у відповідь
- 08:17 Овнам — енергія, Ракам — емоції, а Левам — творчість: гороскоп на 13 червня для всіх знаків Зодіаку
- 00:07 Україна U21 прикро програла Данії на старті Євро-2025: відеоогляд матчу
- 12.06 22:27 Тест «Ресторанний етикет» від тренд-редакторки «ФАКТІВ» Ольги Сметанської
- 12.06 22:00 Незвичайний салат від кулінарки-гастроблогерки Марини Гармаш: смакує зі смаженою картоплею
- 12.06 21:30 Загадкова каблучка на пальці доньки Джолі та Пітта спровокувала чутки про можливі заручини
- 12.06 21:01 Найкращі овочі та фрукти від гіпертонії: обов’язково включіть їх до свого меню
Українцям дадуть гроші на купівлю житла, але вимагатимуть звіту: кого це стосується

У 2022 році на житлову програму планується виділити рекордні 5,5 млрд гривень. Кошти вже закладено в проект державного бюджету-2022, і призначаються вони для тимчасових переселенців зі статусом учасника бойових дій. Про це в ефірі Радіо Свобода розповів заступник міністра у справах ветеранів України Олексій Ілляшенко.
Програма забезпечення житлом переселенців, які воювали за Україну, передбачає, що з держбюджету їм виділять певну суму на покупку житла. Сім'ї самі повинні знайти на ринку відповідну нерухомість і подати звіт.
«Ми видаємо гроші, а люди самі за ці гроші шукають на ринку житло. Це називається субвенція на придбання житла. Наприклад, один або два мільйони дається на одну сім'ю і вони протягом певного періоду часу зобов'язані придбати це житло», — уточнив заступник міністра.
Ідея забезпечити житлом переселенців зі статусом УБД досі пір не була реалізована через недофінансування. Якщо бюджет буде прийнято в тому вигляді, як це планує Мінветеранів, то очікується, що 5,5 млрд гривень вистачить на квартири трьом тисячам осіб, які стоять у черзі.
Станом на липень 2021 року в Україні налічувалося 1,47 млн внутрішньо переміщених осіб, з них статус УБС і потребують житла мають більше 3 тисяч.
Нагадаємо, житловою проблемою тимчасових переселенців Володимир Зеленський обіцяв зайнятися ще восени 2019 року після місцевих виборів. У нинішньому році переселенцям було обіцяно особливе житло — з сонячними панелями. Пізніше в Офісі президента визнали, що питання так швидко не вирішуються. Планується об'єднувати кілька житлових програм, а потім профінансувати компанії, які будуть видавати дешеві кредити.
Фото Сергія Тушинського, «ФАКТИ»
6013Читайте нас у Facebook