День сотника Лонгина: що можна й чого не можна робити 29 жовтня
29 жовтня лікарі та пацієнти відзначають Всесвітній день боротьби з інсультом. В українській армії вітають із професійним святом військових фінансистів. А у церковному календарі 29 жовтня — день святого мученика Лонгина. Центуріон (сотник) Гай Касій Лонгин згадується як один із тих, хто охороняв місце розп'яття Христа.
За легендами, Лонгин-сотник страждав від захворювання очей та зцілився, коли на обличчя потрапила кров Спасителя. Прозрілий воїн увірував у Христа, а потім ще й був серед тих, кому явився Ісус після воскресіння. Лонгин прийняв хрещення від святих апостолів і став відомим проповідником Божого слова. За свою подвижницьку діяльність колишній сотник був убитий за наказом Пилата. Вже після смерті, в нічному видінні Лонгин прийшов до сліпої вдови, і та знайшла та перепоховала його тіло, за що милістю Божою знову стала бачити.
У день мученика Лонгина до храмів приходять ті, хто страждає від хвороб очей, та просять Господа про зцілення. Серед заборон у свято — робота, що шкодить зору. Цього дня не займалися ні шиттям, ні вишивкою, ні в'язанням. Натомість, наводили лад у будинку. Якщо стояла сонячна погода, то провітрювали теплі зимові речі, намагаючись довше побути на сонці. Також день вважався несприятливим для ворожінь: була велика ймовірність, що знаки будуть витлумачені неправильно, а той, хто ворожить, спричинить собі лихо.
У день Лонгина-сотника чекали на зимові холоди. Увечері люди дивилися на зоряне небо й помічали: місяць у хмарах віщував похолодання, дощі та мокрий сніг, а ясна зоряна ніч обіцяла теплу погоду.
Читайте також: Церковний календар на листопад 2021 року: дев'ять важливих дат для православних та початок Різдвяного посту
Фото wikipedia.org
451Читайте нас у Facebook