- 22:28 Секрети ароматів, які стимулюють витрачати гроші: зверніть увагу на нюанси
- 22:01 Сирний пиріг з черешнею: легкий десерт готується за півгодини
- 21:31 Кеті Перрі викликала занепокоєння шанувальників відсутністю обручки
- 21:02 Найкраща спеція для мозку: яка трава може суттєво покращити пам’ять
- 20:59 Семирічну дівчинку, яка зникла в Одесі, знайшли вбитою
- 20:38 Ціни на нафту та хвиля мігрантів: Пелюховський про кризу у разі війни на Близькому Сході
- 20:35 Близько місяця у шпиталі боролись за його життя: на Вінниччині поховали 22-річного розвідника, якого важко поранили на Курщині
- 20:08 Кукурудзяний мус з двома видами сиру — можна тим, хто на дієті
- 19:59 «Тихий план «Б» від влади? Що пишуть ЗМІ про кандидата в очільники БЕБ Цивінського
- 19:43 У рф знайшли застосування новій зброї з КНДР: експерт розповів, чому вона може стати дуже небезпечною
- 19:16 Рве на шматки: популярна співачка вразила зміною
- 18:59 Скорпіонам — «Сонце» та радість, Дівам — «Трійка Жезлів» та плани на майбутнє: Таро-прогноз на 20 червня
Не старше 35 років: вік для участі у накопичувальній пенсійній системі пропонують обмежити

У системі, яка дозволяє українцям накопичувати собі на пенсію, можуть брати участь і ФОПи, і люди старше 35 років, хоча профспілки і стверджують, що ті, хто старші, не встигнуть накопичити значну суму для щомісячних виплат.
«Учасниками обов'язкової накопичувальної системи мають бути всі працюючі люди. Дехто каже, що людина віком 50 або навіть 55 років просто не встигне накопичити значної суми для щомісячної виплати. Безперечно, це так. Але для таких випадків ми передбачили, що невеликі суми накопичень людина зможе забрати при виході на пенсію одночасно. Чому ми повинні позбавляти людей цих грошей?» — заявила в ексклюзивному інтерв'ю «ФАКТАМ» міністерка соціальної політики Марина Лазебна.
За її словами, в Україні, вивчивши досвід інших країн та організацій, вирішили запровадити таку систему, яка б зацікавила громадян, а не примушувала їх до цього: «Запропонували таку модель: 1% платить роботодавець — з ЄСВ на рахунок працівника. Потім людина добровільно зі своєї зарплати сплачує 1%. Це відбувається за принципом автозапису: людина автоматично підключається як платник внеску на свою користь, але може будь-якої миті відмовитися. На рахунки людей, які не відмовляться сплачувати внески власним коштом, держава переведе ще 1% стимулюючого внеску».
У результаті працівник, який бере участь у накопичувальній системі, отримає 3% на свій рахунок, а той, хто відмовиться — лише 1%. Більш того, Міністерство фінансів розглядає можливість збільшити розміри державних внесків — додати до запропонованої моделі ще 1% обов'язкового внеску від держави.
«Стимулюючий внесок на користь тих, хто сплачує зі своєї зарплати, можна передбачити у розмірі 100% внеску, внесеного людиною, з максимальним обмеженням 3% від середньої заробітної плати» , — додала Марина Лазебна.
Міністерка стверджує, що якщо правильно запровадити цю систему, надати людині максимальні можливості ухвалювати рішення — вибирати місце, де накопичувати, контролювати свої накопичення у режимі 24/7 та переводити їх в інше місце, якщо щось не подобається, бачити прибутковість, бачити, куди гроші вкладаються — тоді люди довірятимуть цій системі і вона сприятиме детінізації зайнятості та зарплат.
Повний текст ексклюзивного інтерв'ю Марини Лазебної «Ми взяли добрий темп для підвищення пенсій нинішнім пенсіонерам» читайте на сайті «ФАКТІВ».
Фото: https://ua.depositphotos.com.
936Читайте нас у Facebook