«Кожен залишив щось потаємне»: в Україні зафіксували два рекорди із синьо-жовтим стягом
У київському парку Шевченка встановили десятиметровий прапор України, на якому всі охочі залишали побажання для військовослужбовців. За неповний день вдалося зібрати 818 підписів, що й стало національним досягненням.
«Ініціатором цього рекорду стала Київська міська державна адміністрація, — розповідає „ФАКТАМ“ керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова. — Мені здається, що ця номінація передає те, що кожен з нас зараз відчуває, — це добрі побажання тим, хто боронить нас від окупантів. І цей прапор об’єднує всі наші прагнення та енергетику. Вирішили для фіксації рекорду обрати людне місце — парк біля університету імені Тараса Шевченка. До речі, помітили цікаву статистику під час фіксації рекорду: на синій частині прапора більше побажань писали чоловіки, а на жовтій — жінки та діти. Можливо, це тому, що перша — вища й до неї не кожен може дістати. Ми розраховували на те, що місця вільного вже не буде, але люди все продовжували залишати щось своє потаємне. Скажу відверто, що кожен підпис був по-особливому щемливий. Але найбільше вразив: „Дякую за те, що я живу“. Певно, всім зараз так само хочеться сказати. Загалом вийшло 818 підписів! До слова, напередодні у столиці ми реєстрували схоже досягнення — прапор, на якому залишили 814 дитячих побажань своїм рідним, які зараз на передовій».
Після фіксації рекорду прапори передадуть до муніципального мілітарі-хабу, який буде займатись розв’яанням питань військовослужбовців. Там вони стануть основними локаціями.
А ось Суми вирішили відрізнитись від багатьох обласних центрів. Там рекордом України став найбільший прапор, розтягнений на воді.
«Унікальне досягнення, таких заявок ми ще не отримували, — додає Лана Вєтрова. — Було багато організаційних питань, тому що це мало виглядати ефектно, все вийшло якнайкраще. 29 людей знаходились на сап-бордах, ще близько 15 — на каяках, катамаранах та на спортивних байдарках, всі вони тримали жовто-синій стяг. Його довжина склала 156 метрів, а ширина — 95,3 сантиметри. Приємно було спостерігати, на берегах річки стояли місцеві жителі й кричали: „Слава Україні!“. Мені здається, що під час війни патріотичних рекордів побільшало, люди хочуть єднання, заявляти на мільйонну аудиторію, наскільки вони люблять та пишаються своєю країною».
Відомо, що прапор-рекордсмен із Сум розділять на частини, які передадуть до кожної обласної військової адміністрації та Автономної Республіки Крим. Крім того, отримають їх і самі учасники рекорду. Ті, що залишаться, виставлять на аукціон, аби зібрати кошти на армію.
Раніше «ФАКТИ» розповідали, як двоє українських ветеранів на протезах зібрали понад 3,6 мільйона гривень для шпиталю.
156Читайте також: Життєвий марафон незламності Сергія Храпка: як ветеран війни без кінцівок допомагає побратимам
Читайте нас у Facebook