Не зможуть утримати лінію фронту: експерти про українські безпілотники та дефіцит боєприпасів
Президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю німецькому виданню BILD, що Україна успішно виробляє безпілотники, але вони не можуть замінити системи протиповітряної оборони, далекобійні ракетні системи або артилерію.
Українські війська частково пом'якшили наявний дефіцит артилерійських боєприпасів, використовуючи безпілотники (FPV) для відбиття атак російської піхоти й бронетехніки. Хоча артилерійські системи можуть завдавати набагато потужніших ударів, ніж боєприпаси, скинуті з безпілотників.
Українські безпілотники здатні вивести бронетехніку з ладу під час бойової операції, але з відносно легким корисним навантаженням навряд чи здатні повністю її знищити. Системи радіоелектронної боротьби та посилена броня також можуть ускладнити завдання удару по конкретній точці на бронетехніці, хоча технологічна і тактична конкуренція може створювати періодичні вікна можливостей для наступу або оборони для отримання переваги, йдеться у звіті Інституту вивчення війни.
Агентство Reuters повідомило: українські пілоти БПЛА визнали, що не зможуть утримати лінію фронту без артилерії та піхоти. Українським військам вдалося частково відбити зростаючий темп російських механізованих атак протягом останніх тижнів, попри нестачу боєприпасів.
Здатність України відбивати механізовані атаки за допомогою безпілотників частково допомагає, однак постійна нестача артилерії позбавляє українські війська можливості знищувати броньовану техніку швидко та у великій кількості.
Командувач Європейського командування Збройних сил США генерал Крістофер Каволі попередив, що перевага в артилерії в російських військ вздовж лінії фронту наразі становить п'ять до одного. Але за кілька тижнів російські війська можуть мати перевагу в артилерії 10 до одного, якщо Сполучені Штати й надалі зволікатимуть з наданням військової допомоги Україні.
ISW додає, що затримки із західною військовою допомогою змушують українських військових випробовувати матеріально-технічні засоби й що українські війська змушені приймати складні рішення щодо пріоритетності певних аспектів оборони ціною людських життів і втрачених територій.
Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що, за словами міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок, запаси німецьких зенітно-ракетних комплексів Patriot для можливої передачі Києву вичерпані.
513Читайте також: Українські безпілотники зі штучним інтелектом підривають російську економіку — ЗМІ
Читайте нас у Facebook