Рятувальники є мішенню для путінської армії: в Німеччині звинуватили росіян у подвійних ракетних ударах
Коли російські ракети б’ють по Україні, рятувальники також опиняються в небезпеці. Очевидно, вони є навмисною мішенню путінської армії. Міністр закордонних справ ФРН Аннелена Бербок звинуватила президента путіна в нападі на рятувальників, які були викликані на місце російської ракетної атаки в Полтаві.
«Поки путін перебуває в Улан-Баторі, дві російські ракети влучили в Полтаву. Друга, коли медики вже надавали допомогу пораненим. путін не знає меж жорстокості. Він має бути притягнутий до відповідальності», — написала вона на платформі Х.
Сирени також звучали у Львові, де внаслідок російських атак загинуло семеро людей. Знову ж таки була застосована тактика, відома як «подвійний удар», яка полягає в тому, що після першого удару росіяни вичікують, поки до місця події підійде допомога, а потім наносять ще один удар, щоб ще більше збільшити кількість жертв, пише T-online.
росія вже здійснювала подібні подвійні удари раніше. У квітні загинули троє рятувальників у Харкові, а через деякий час — у Запоріжжі. Схема завжди однакова: спочатку влучає ракета, потім приїжджають рятувальники — і прилітає ще одна. У Запоріжжі їх було навіть дві, повідомляє BBC. Чотири людини загинули. Серед загиблих — двоє журналістів, які хотіли висвітлити російські атаки.
Президент України Володимир Зеленський у березні 2023 року вже найрішучішим чином засудив тактику подвійного удару під час російської атаки на Одесу, назвавши її «підлим актом боягузтва».
Олег Синєгубов, очільник Харківської області, заявив у квітні українським ЗМІ, що росія почала неодноразово атакувати свої цілі «вдень і вночі». «Окупаційні війська використовують тактику подвійного удару, щоб вразити цивільних рятувальників та інших працівників, які першими прибувають на місце події», — сказав він.
Управління ООН з координації гуманітарних питань заявило, що «особливо тривожна тенденція» подвійних ударів, повідомляє BBC. Воно назвало їх «жорстокими» і «недобросовісними» і закликало покласти їм край.
«На жаль, тактика подвійних ударів стає все більш поширеною останнім часом. Це важко зрозуміти. Росіяни не мають на це права, — сказав ВВС речник українських рятувальних сил Олександр Хорунжий. — Вони точно знають, що роблять, і це стосується не лише рятувальників, поліцейських, комунальників чи парамедиків. Це зачіпає звичайних цивільних осіб».
Гуманітарні працівники часто беззахисні перед ракетами, частково через те, що українські системи протиповітряної оборони вичерпали свій ресурс. Канцлер Німеччини Олаф Шольц пообіцяв Україні додаткові системи протиповітряної оборони IRIS-T. Вісім систем IRIS-T SLM і дев'ять систем IRIS-T SLS були замовлені для України, заявив Шольц на базі Бундесверу в Тодендорфі в Шлезвіг-Гольштейні.
Уряд Німеччини вже поставив до України чотири системи озброєння Iris-T SLM і три супутні системи Iris-T SLS від Diehl Defence. Вони добре зарекомендували себе у захисті від російських атак. За словами Шольца, з їх допомогою було збито 250 російських крилатих ракет, безпілотників і ракет, що врятувало багато життів. Коефіцієнт влучання становить 95 відсотків.
Раніше публікувалося пояснення аналітика, чому найближчим часом обстрілів міст буде більше.
185Читайте нас у Facebook